Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Zrobiliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy

Piotr Matela: Zrobiliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy

fot. Łukasz Krzywański

– Cały czas dążymy do tego, byśmy funkcjonowali jak jeden organizm, by to wyglądało coraz lepiej. Połowa składu została zmieniona, dziewczyny muszą się dograć, czasami trwa to krócej, czasem dłużej, nie zawsze ma się na to wpływ. Gra dziewczyn wygląda już znacznie lepiej niż na początku – mówi na finiszu przygotowań Pałacu Bydgoszcz do nowego sezonu trener zespołu Piotr Matela.

Siatkarki  Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz wykorzystują ostatnie dni przygotowań do startu sezonu 2020/2021 TAURON Ligi. Pierwsze spotkanie rozegrają w poniedziałek 21 września, a ich rywalem będzie E.Leclerc Radomka Radom. – Zrobiliśmy praktycznie wszystko, co sobie zaplanowaliśmy, rozegraliśmy przy tym osiem meczów towarzyskich. Różnie one wyglądały, ale było to wpisane w przygotowania, pewne rzeczy zmieniliśmy i dlatego początki nie wyglądały zbyt dobrze. W chwili obecnej dziewczyny dużo lepiej już się prezentują, mają dużo więcej świeżości i wszystko idzie ku dobremu – podsumował okres przygotowawczy trener bydgoszczanek Piotr Matela. Ocenił też szanse swojego zespołu w starciu z pierwszym rywalem. – Mają bardzo doświadczoną rozgrywającą Kasię Skorupę i to może być dla nich duży plus. Teraz jeszcze dodatkowo doszła do nich brazylijska środkowa (Andressa Picussa – przyp. red.), także na pewno ten zespół będzie groźny w lidze i trzeba będzie na niego bardzo uważać – dodał.Przed startem treningów szkoleniowiec Pałacu określał swoją drużynę jako mieszankę doświadczenia i świeżej krwi. – Cały czas dążymy do tego, byśmy funkcjonowali jak jeden organizm, by to wyglądało coraz lepiej. Połowa składu została zmieniona, dziewczyny muszą się dograć, czasami trwa to krócej, czasem dłużej, nie zawsze ma się na to wpływ. Gra dziewczyn wygląda już znacznie lepiej niż na początku i przede wszystkim lepsza jest komunikacja na boisku między nimi – przyznał szkoleniowiec.

Duże nadzieje wiąże on z pozyskaniem w ostatnich dniach utytułowanej Regiane Bidias. Brazylijka sięgnęła m.in. dwa razy po srebro Klubowych Mistrzostw Świata i mistrzostwo Polski z ŁKS-em Commercecon Łódź w sezonie 2018/2019. – Liczę na to, że będzie dużym wsparciem dla naszego zespołu. Czekamy aż wszystko się dobrze poukłada, dołączy do nas i będzie mogła z nami trenować – powiedział.

Trener pałacanek ostrożnie wypowiada się na temat celów jego zespołu w nadchodzącym sezonie. – Bardzo byśmy chcieli walczyć o medale, ale ja zawsze powtarzam, że to jest sport i ciężko jest wróżyć z fusów przed sezonem. Często okazuje się, że oczekiwania są troszeczkę inne, niż później weryfikuje to boisko. Na pewno stabilizacja w klubie pomaga, by walczyć o coraz lepsze miejsce i taki mamy cel – zakończył Piotr Matela.

źródło: inf. własna, kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved