Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piotr Matela: Grand Prix to dobry pomysł

Piotr Matela: Grand Prix to dobry pomysł

fot. Michał Szymański

Już w najbliższy weekend siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozegrają turniej Pre Zero Grand Prix w Warszawie, który zdecyduje o awansie do gdańskiego turnieju finałowego. – Uważam, że rozegranie tych turniejów to dobry pomysł. Owszem, rozumiem też głosy tych, którym to nie odpowiada. Dla nas trenerów jest to jakaś drobna przeszkoda w przygotowaniach, ale myślę jest to do pogodzenia. Może być to dobra alternatywa na przyszłość, choć zależy w jakiej formie, bo obecnie nie wszystkie zawodniczki grające na hali, wezmą w tym udział, ale być może sama idea na stałe zawita w kalendarzu – powiedział trener bydgoszczanek Piotr Matela.

 – Trzy mecze jednego dnia nie będą łatwe do rozegrania, ale ośmioosobowy skład, który jedzie na turniej będzie w stanie dźwignąć to obciążenie i rotując poradzi sobie przede wszystkim zdrowotnie, bo wiadomo, że jesteśmy w ciężkim treningu. Oby obyło się bez kontuzji – dodał szkoleniowiec. – Jeżeli jest możliwość wywalczenia czegokolwiek, awansu do turnieju finałowego, a później walczenia o wysokie miejsce, to jest to pozytywne – zakończył Matela.

Jedną z zawodniczek, które wezmą udział w rozgrywkach jest Julia Reszelewska. – Wiadomo, że plażówka to odrębna dyscyplina i w okresie wakacyjnym można potraktować ją jako fajną zabawę i podtrzymanie typowo siatkarskich elementów, dlatego jest to fajna forma rywalizacji, połączonej z rozrywką. Postaramy się dobrze wypaść, a każda z nas jedzie na taki turniej chętnie. Nie możemy się już doczekać, koleżanki które uwielbiają plażówkę twierdzą, że będziemy mocne, więc wierzę, że tak będzie – powiedziała siatkarka Pałacu.

Swoim koleżankom będzie kibicować rozgrywająca bydgoskiej ekipy Magdalena Mazurek. – Jest to zaskakujący pomysł. Z jednej strony fajnie, bo dziewczyny będą mogły sprawdzić się na piasku i potrenować wydolność, a sama gra na plaży to po prostu inna forma treningu, natomiast zazwyczaj przed sezonem nie spędzamy takiej ilości czasu na plaży, bo to jednak kontuzjogenny sport, więc raczej w tym okresie trenujemy w hali. Trzymam jednak kciuki za dziewczyny i ich jak najlepszy występ. 

źródło: KS Pałac Bydgoszcz YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved