Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Gruszka: Powiększenia I ligi nie uważam za dobre rozwiązanie

Piotr Gruszka: Powiększenia I ligi nie uważam za dobre rozwiązanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W naszym zespole na pewno będzie kilka zmian. Jedne spowodowane są fajnymi propozycjami z innych klubów dla naszych zawodników, inne wynikają z chęci wzmocnienia drużyny na przyszły sezon. Pracujemy nad tym i staramy się budować zespół na miarę naszych możliwości – powiedział Piotr Gruszka, który nadal będzie trenerem Exact Systems Norwida Częstochowa.

Dla zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa sezon 2021/22 dobiegł końca. Jedenasta pozycja po rundzie zasadniczej przekreśliła wasz udział w rundzie play-off. Jak oceniłbyś postawę zespołu w całym sezonie, w którym mieliście wzloty, jak i upadki?Piotr Gruszka: – Na pewno nie taki był cel na ten sezon. Walczyliśmy do samego końca o szansę na grę w fazie play-off, ale straty punktowe, które mieliśmy w trakcie sezonu, były jednak za duże. Mieliśmy słaby start sezonu, gdzie nie zdobywaliśmy punktów i każdy kolejny mecz był trudniejszy. Potrafiliśmy wygrywać mecze i zdobywać punkty z drużynami z czołówki, czyli BBTS Bielsko-Biała, BKS Visła Proline Bydgoszcz, MKS Będzin, KPS Siedlce, Chemeko-System Wrocław, a z trudem przychodziło nam to z drużynami w naszym zasięgu. Jedynymi drużynami, z którymi nie zdobyliśmy punktów w sezonie 2021/22 były Avia Świdnik oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki, co pokazuje, że walka była w każdym meczu.

Czego zabrakło, oprócz oczywiście punktów, by znaleźć się ostatecznie w czołowej ósemce ligi po pierwszej części sezonu? Był już czas na spokojną analizę i wyciągnięcie wniosków?

– Wnioski wyciągam cały czas, szukam ważnych dla nas odpowiedzi, czy to pod kątem statystycznym czy też pracy, którą wykonaliśmy z całym sztabem.

Kto pozytywnie zaskoczył cię w waszym zespole? Cieszyć może dobre wprowadzenie się do zespołu Daniela Popieli i Bartosza Olczyka – z tych siatkarzy Norwid może mieć wiele pożytku w kolejnych latach?

– Myślę, że mieliśmy lepsze i gorsze momenty w trakcie sezonu, więc ogólnie ciężko kogoś wyróżniać. Mnie interesuje praca dla zespołu każdego zawodnika. Razem wygrywaliśmy i razem przegrywaliśmy. Na pewno kilku młodych zawodników dostało szansę w tym sezonie i pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Rozgrywki zakończone i wydawać by się mogło, że to idealny czas na odpoczynek jednak rozmowy z potencjalnymi siatkarzami, którzy mogliby wzmocnić szeregi błękitno-granatowych, w następnym sezonie trwają raczej w najlepsze?

– Tak, sezon się zakończył, ale nasza praca trwa dalej w najlepsze. Analizujemy indywidualnie jak i drużynowo miniony sezon, rozmawiamy z zawodnikami oraz pracujemy już nad planem na kolejne rozgrywki.

Czy możesz zdradzić kibicom na jakich pozycjach będziecie szukać wzmocnień i kto może dołączyć do zespołu, a kogo na pewno nie zobaczą przy Jasnogórskiej 8?

– W naszym zespole na pewno będzie kilka zmian. Jedne spowodowane są fajnymi propozycjami z innych klubów dla naszych zawodników, inne wynikają z chęci wzmocnienia drużyny na przyszły sezon. Pracujemy nad tym i staramy się budować zespół na miarę naszych możliwości tak, by stworzyć drużynę, która powalczy o więcej zwycięstw.

Mówi się o reorganizacji rozgrywek na zapleczu PlusLigi i podziału zespołów na dwie grupy po dziesięć zespołów. Jak odnosisz się do tego pomysłu? Czy nie uważasz, że powiększenie liczby drużyn odbije się negatywnie na poziomie rozgrywek?

– Na ten moment nie wiemy, jak będzie wyglądać 1. liga w przyszłym sezonie. Pomysłów jest wiele, jednak powiększenia ligi do 20 zespołów nie uważam za dobre rozwiązanie.

Czy zaskoczył cię zwycięzca rozgrywek TAURON 1. Ligi?

– Myślę, że w finale grały dwie drużyny, które były budowane z myślą o awansie do PlusLigi, a ich atuty są porównywalne. Na pewno były to bardzo ciekawe mecz stojące na wysokim poziomie, z bardzo ładną oprawą i dużą ilością kibiców.

Na koniec pozwolisz, że zapytam cię o reprezentację Polski i powołania Nikoli Grbicia? Jesteś zaskoczony brakiem Fabiana Drzyzgi, Piotra Nowakowskiego, Dawida Konarskiego, Damiana Wojtaszka czy Artura Szalpuka?

– Tak to jest z powołaniami, jak jest nowy trener i ma swój pomysł na reprezentację. Nigdy nie jest fajnie, jak nie ma twojego nazwiska na liście trenera, ale tak to już jest. Niezmiennie trzymam kciuki za reprezentację!

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę