Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Piotr Fenoszyn: Jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy

Piotr Fenoszyn: Jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy

– Myślę, że jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo momentami graliśmy naprawdę fajnie. Potrafiliśmy się przeciwstawić przeciwnikowi z najwyższej półki. Przy takiej atmosferze, przy tylu kibicach to tylko cieszy i napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami – powiedział po przegranym 1:3 meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle kapitan AGH Kraków Piotr Fenoszyn.

Chociaż trener Cretu rotował składem, pierwsze dwa sety spotkania pomiędzy AZS-em AGH Kraków a Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle były jednostronne. Triumfatorzy Ligi Mistrzów dyktowali warunki na boisku i wygrali do 13 i 14. Podopieczni trenera Kubackiego nie mieli jednak zamiaru odpuszczać. W kolejnych dwóch partiach krakowianie dali z siebie wszystko. Wygrali trzeciego seta do 22. W czwartym gospodarze również walczyli do końca, ale ostatnie słowo należało do kędzierzynian. – Myślę, że jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo momentami graliśmy naprawdę fajnie. Potrafiliśmy się przeciwstawić przeciwnikowi z najwyższej półki. Przy takiej atmosferze, przy tylu kibicach to tylko cieszy i napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami – powiedział Piotr Fenoszyn, kapitan AZS-u AGH Kraków.

Dla młodych siatkarzy z Krakowa mecz z tak doświadczoną i utytułowaną drużyną był dużym wydarzeniem. – Na początku na pewno robi to wrażenie, kiedy wychodzi Kamil Semeniuk, Marcin Janusz czy Łukasz Kaczmarek. Zazwyczaj obserwowałem ich w telewizji, nie miałem okazji z nimi grać, tak że to jest świetne uczuci. Najlepsze uczucie pojawiło się, gdy okazało się, że można zdobyć przeciwko nim punkty, przyjąć ich zagrywki, to nie jest jakiś kompletny kosmos, że nie mamy szans, tylko rzeczywiście da się grać – przyznał Jakub Kraut. Przyjmujący rozpoczął mecz w kwadracie dla rezerwowych, w pierwszych dwóch setach wchodził na zmiany, zaś w kolejnych partiach był już w wyjściowym składzie. Siatkarz zdobył 9 punktów, atakując z 75% skutecznością.

Dla krakowian starcie w 1/16 finału Pucharu Polski nie było ostatnim meczem w tym roku. 30 grudnia o godzinie 18:00 czeka ich zaległe, wyjazdowe starcie z BBTS-em Bielsko-Biała. Obecnie krakowianie są na 11. miejscu w tabeli. Dotychczas wygrali połowę z czternastu meczów, zdobywając 19 punktów.

źródło: AGH Kraków - Facebook, opr. własne