Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Będzie trochę śmiechu, ale i współzawodnictwa

Paweł Woicki: Będzie trochę śmiechu, ale i współzawodnictwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze reprezentacji Polski spotkali się w Spale, by rozpocząć pierwsze zgrupowanie. Jego celem będzie przede wszystkim podtrzymanie dobrej atmosfery wśród zawodników i sztabu szkoleniowego. – Uważam, że to pokazuje, jakim Vital jest trenerem, że w każdej sytuacji potrafi znaleźć przestrzeń do treningów, ale również pracy i budowania czegoś. Pewnie będzie trochę śmiechu, ale i współzawodnictwa, bo sportowcy jednak to lubią – skomentował Paweł Woicki.

Zgrupowanie w Spale podopieczni Vitala Heynena musieli rozpocząć od badań kontrolnych. Jednak pomimo faktu, że u żadnego z siatkarzy nie stwierdzono koronawirusa, nie oznacza to, że od razu będzie można rozpocząć ćwiczenia. – Dobrze, że spokojnie wchodzimy w trening. Po takiej długiej przerwie trzeba być bardzo ostrożnym, ryzyko odniesienia kontuzji jest dużo większe niż normalnie – podkreślał kapitan reprezentacji Michał Kubiak.Zdaniem trenera Vitala Heynena ten obóz będzie wyjątkowy. – Będziemy dostosowywać treningi do samopoczucia siatkarzy, reagować na ich możliwości i potrzeby. To będzie taki pierwszy obóz w moim trenerskim życiu. Kolejne zgrupowanie zorganizujemy już na normalnych zasadach. Będziemy wykonywać zaplanowany program dotyczący ćwiczeń i obciążeń treningowych – zaznaczył szkoleniowiec biało-czerwonych.

Pomimo tego, że igrzyska olimpijskie zostały przełożone o rok, trener reprezentacji Polski postanowił spotkać się z siatkarzami i sztabem. – Uważam, że to pokazuje, jakim Vital jest trenerem, że w każdej sytuacji potrafi znaleźć przestrzeń do treningów, ale również pracy i budowania czegoś – przyznał Paweł Woicki. Jak jego zdaniem będą wyglądać najbliższe dni? – Pewnie będzie trochę śmiechu, ale i współzawodnictwa, bo sportowcy jednak to lubią. Myślę, że to będzie trochę odpoczynek od kwarantanny – ocenił.

Jeszcze nigdy reprezentanci nie mieli tak długiego wolnego pomiędzy sezonem a kadrą. O ile plusem jest możliwość odpoczynku i spędzenia czasu z najbliższymi, o tyle pojawia się także większe ryzyko kontuzji. – Bez wątpienia przerwa będzie miała wpływ na zawodników i na siatkówkę w ogóle. Można na to spojrzeć dwutorowo – zawodnicy się zregenerują i wyleczą urazy, ale z drugiej strony to są trzy miesiące bez treningu. Żadna aktywność, którą wykonywaliśmy w wolnym czasie, nie zastąpi regularnego siatkarskiego trenowania. Tu mogą się pojawiać urazy, zwłaszcza mięśniowe, ale na pewno dobrze, że zawodnicy mogli podleczyć dolegliwości, przeciążenia. Dodatkowo zregenerować mogła się też głowa i na dodatek wszyscy spędzili czas z rodziną, a w normalnej sytuacji tego czasu z najbliższymi brakuje – zakończył asystent Vitala Heynena.

źródło: opr. własne, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę