Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paweł Warzecha, wiceprezes Stali Mielec: Dopinamy już ostatnie szczegóły

fot. pgsador.it

W SPS Stali Mielec  właśnie trwa dopinanie kadry na nowy sezon, która niemal w całości zastąpi tę z poprzednich rozgrywek. – Dopinamy już ostatnie szczegóły jeśli chodzi o kadrę na zbliżający się sezon – mówił w serwisie nowiny24.pl wiceprezes klubu, Paweł Warzecha.

Sporo zmian przed nadchodzącym sezonem będzie w pierwszoligowej Stali Mielec.  – Dopinamy już ostatnie szczegóły jeśli chodzi o kadrę na zbliżający się sezon – mówił Paweł Warzecha wiceprezes mieleckiego klubu. Na razie w klubie podpisano umowy z 10 siatkarkami. – Na ten moment mamy podpisane kontrakty z dziesięcioma zawodniczkami, a chcemy by skład zamknął się w dwunastu. Myślę, że to jest optymalna liczba. Ostatnie rozmowy już finiszują, ale tak już jest, że dopóki nie będą podpisane dokumenty, nie będziemy jeszcze o niczym informować – podkreślił.W kadrze mieleckiego klubu są już: Katarzyna Żabińska, Paulina Stroiwąs, Marta Duda, Olga Samul, Łucja Laskowska, Katarzyna Bryda, Aleksandra Stachowicz, Hanna Łukasiewicz, Dominika Mras oraz Patrycja Wardęga. Zespół z Mielca opuściły natomiast: Martyna Gorzkiewicz, Martyna Dzida, Inez Pfeifer-Jucha oraz Agata Michalewicz. Jednym z hitów transferowych Stali Mielec było pozyskanie Katarzyny Żabińskiej, byłej środkowej Developresu Rzeszów, która miała urlop macierzyński.  – Uważam, że to jest bardzo duże wzmocnienie naszego zespołu. Na pewno doda dużej wartości sportowej dla zespołu, co do tego nie mam wątpliwości – zaznaczył Warzecha. Z kolei ostatnio do zespołu dołączyła młoda przyjmująca, Patrycja Wardęga. – Przychodzi do nas z Radzionkowa, była już u nas na takim sprawdzianie i trenerzy bardzo pozytywni się o niej wypowiedzieli. Dlatego też postanowiliśmy podpisać z nią kontrakt – wyjaśnił wiceprezes mieleckiego zespołu.

Znane są już także daty rozpoczęcia rozgrywek I ligi kobiet. Stal Mielec swój pierwszy mecz rozegra 26 września przeciwko Grupie Azoty PWSZ Tarnów. W pierwszej lidze siatkówki kobiet wystartuje 13 drużyn, w tym trzy z Podkarpacia – SPS Stal Mielec, San-Pajda Jarosław oraz Karpaty Krosno. Ekipa z Mielca przygotowania do sezonu rozpocznie dwa miesiące wcześniej. – Przygotowania zaczynamy 20 lipca. Nie będziemy wyjeżdżać na żaden obóz, bo uważam, że mamy na tyle dobrą bazę w Mielcu i spokojnie możemy trenować na miejscu – zakończył Paweł Warzecha.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved