Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Maj-Erwardt: Taka rotacja, która następuje, jest dla nas bardzo ważna

Paulina Maj-Erwardt: Taka rotacja, która następuje, jest dla nas bardzo ważna

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3:0 z UNI Opole w meczu 12. kolejki TAURON Ligi. Na boisku zaprezentowały się wszystkie Łódzkie Wiewióry, a po meczu Paulina Maj-Erwardt podkreślała, że to bardzo dobre zarówno ze względu na zdrowie zawodniczek, jak i budowanie zespołu jako całości.

W każdym z setów niedzielnego meczu Ełkaesianki wygrywały z bezpieczną przewagą, chociaż w pierwszej partii w grę gospodyń wkradło się nieco zamieszania. – Początek kontrolowałyśmy, potem się wkradło trochę niedokładności w naszej grze. Końcówka po naszej stronie i już potem cały mecz pod większą kontrolą – podsumowała spotkanie Paulina Maj-Erwardt, kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź.W meczu z UNI Opole na boisku po stronie łódzkiego zespołu zaprezentowały się wszystkie zawodniczki. Trener Alessandro Chiappini stara się rotować składem, co ma ogromne znaczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. – Przede wszystkim dla naszego zdrowia, bo jest to dużo spotkań. Miałyśmy mecz z Chemikiem, z Fenerbahce. Miałyśmy mecze, które są ciężkie nie tylko fizycznie, ale i mentalnie. Taka rotacja, która następuje, jest dla nas bardzo ważna. Oprócz tego na treningach ciężko pracujemy i każda daje z siebie 100%. Uważam, że każda powinna dostać szansę, żeby zagrać, żeby się czuła częścią tego zespołu. Ja jestem jak najbardziej za rotacją – oceniła libero łodzianek.

Łódzkie Wiewióry prezentują się świetnie na boisku, ale widać również, że cały zespół łączy zgranie i dobra atmosfera nie tylko w meczach, ale i poza parkietem. – Pracujemy wszystkie na to, żeby tak to wyglądało. Młodszym pokazujemy, jak to powinno wyglądać, bo są wyrwane ze środowiska, gdzie takiej atmosfery nie ma. Musimy je tego nauczyć i cały czas są pchane, żeby się otworzyć. Tylko taka otwartość daje progres. Pilnujemy tego, żeby każda się otworzyła, poznajemy każda siebie, żeby potem w sytuacjach nerwowych na meczu powiedzieć jedno słowo, które zamieni stres na coś pozytywnego. To jest praca każdego dnia, na treningu i poza. To nie jest takie łatwe, szczególnie w zespole kobiecym. Myślę, że pod tym kątem robimy bardzo dobrą pracę. Spotkałam się z takimi słowami, że to jest trochę pompowane i na pewno u nas nie jest taka atmosfera, ale my to czujemy – podkreśliła Paulina Maj-Erwardt.

W 13. kolejce ŁKS Commercecon Łódź będzie pauzować i pierwszy raz od dawna zespół będzie miał spokojny tydzień treningowy, ale również chwilę na odpoczynek. Poniedziałek i wtorek sztab szkoleniowy Łódzkich Wiewiór przeznaczył bowiem na regenerację. – Teoretycznie powinnam dokonywać szeregu przedsięwzięć, czyli nadrabiać zaległości, które mam, ale muszę odpocząć, bo zaraz nas czeka kolejny maraton – Stuttgart i Stambuł, po drodze jeszcze Kalisz. To będą mecze z dużym obciążeniem fizycznym, jak i mentalnym. Chcę się do tego dobrze przygotować. Chcę mieć dużo energii, aby przekazać ją reszcie. Na pewno odpocznę i wykorzystam te dwa dni stuprocentowo – zakończyła Paulina Maj-Erwardt.

źródło: ŁKS Łódź - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę