Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paige Tapp: To spełnienie marzeń amerykańskich sportowców

Paige Tapp: To spełnienie marzeń amerykańskich sportowców

fot. volleyverse.com

Mistrzyni Niemiec z 2019 roku, amerykańska środkowa Paige Tapp jest jedną z siatkarek, które wezmą udział w projekcie Athletes Unlimited, polegającym na zorganizowaniu profesjonalnej ligi siatkarek w Stanach Zjednoczonych. 25-latka przyznała, że krajowy projekt jest najlepszym, co mogło jej się przytrafić oraz szansą na pozostanie w zawodowym sporcie.

Po sezonie 2018/19 w niemieckim Stuttgarcie Paige Tapp nie spodziewała się, że zdecyduje się ponownie grać w siatkówkę. Projekt ligowy pod szyldem Athletes Unlimited niespodziewanie spełnił jej marzenie o graniu bliżej rodziny.Większość sportowców jest przyzwyczajona do poświęceń w trakcie swojej kariery. Od spędzania godzin na siłowni, po rezygnację z towarzyskich spotkań z przyjaciółmi, a nawet opuszczanie wydarzeń z rodziną, aby zostać zawodowym sportowcem – poświęcenie jest wymogiem. W sporcie takim jak siatkówka kobiet, w którym w ostatnich latach w Stanach Zjednoczonych nie istniała żadna liga, ofiary te wiążą się również z odległością.

Paige Tapp grała na uniwersytecie w Minnesocie, gdzie dwukrotnie wystąpiła w finałach NCAA. Podobnie jak wielu siatkarzy z college’u, aspirowała do kontynuowania swojej kariery zawodowej. W tym celu udała się do Portoryko, aby rozegrać swój pierwszy profesjonalny sezon. – Gra w Portoryko była niesamowita. Było słonecznie i pięknie. Po południu szliśmy na plażę, a wieczorami ćwiczyliśmy. Było bardzo fajnie. Poznałam wielu wspaniałych przyjaciół – wspomina Amerykanka.

Po pobycie w Portoryko amerykańska środkowa przez dwa sezony grała w Niemczech. – W drugim roku wygraliśmy ligę, co było naprawdę wyjątkowe – powiedziała. Jej drużyna zdobyła mistrzostwo Niemiec, pierwsze w historii klubu. Nic zatem dziwnego, że jest to jedno z ulubionych siatkarskich doświadczeń Paige Tapp.

Chociaż jej wspomnienia z gry na arenie międzynarodowej były w dużej mierze pozytywne, ofiara w postaci odległości od rodziny okazała się większa niż się spodziewała. – To trochę samotne życie. Jesteś z dala od rodziny i bliskich – przyznała środkowa, która prywatnie jest żoną, dobrze znanego w Polsce,  Brendena Sandera, przyjmującego Cerradu Enea Czarni Radom.

Po dokonaniu oceny własnych priorytetów i wzięciu pod uwagę swoich potrzeb, Tapp zdecydowała się na zmianę drogi zawodowej. – Uwielbiałam grać w siatkówkę. Ale to było dla mnie naprawdę trudne – ta część mnie, w której nie mogłam połączyć się z rodziną, nie mogli przychodzić na mecze, ten cały system wsparcia mnie nie otaczał. Byłam gotowa na powrót do Ameryki.

I właśnie to zrobiła, porzucając karierę siatkarską i podejmując pracę w marketingu w Kalifornii. Chociaż jej codzienne życie było zupełnie inne, była wdzięczna za możliwość bycia blisko rodziny i przyjaciół. Kiedy Tapp podjęła trudną decyzję o rezygnacji z siatkówki, myślała, że rezygnuje z tego sportu na dobre, ale dla niej wybór był oczywisty. – Pomyślałam, że nie mogę się rozwijać z dala od tych wszystkich ludzi, więc muszę dokonać tego poświęcenia.

Okazało się jednak, że ofiara była tylko tymczasowa. Dzięki Athletes Unlimited Paige Tapp może nadal spełniać swoje marzenie o grze w siatkówkę, ale tym razem w Stanach Zjednoczonych. – Nigdy nie wyobrażałam sobie, że będę miała taką niesamowitą okazję do gry w Ameryce. To spełnienie marzeń amerykańskich sportowców – podkreśliła.

Kobiety w Stanach Zjednoczonych często stają przed trudnymi decyzjami i wyrzeczeniami, jeśli chodzi o sport zawodowy. Aż do Athletes Unlimited jedyną okazją, jaką miały zawodowe siatkarki z USA, był wyjazd do innego kraju. Podobnie jak Tapp, wielu sportowców dźwiga ten sam ciężar rozdarcia między uprawianiem sportu a nieobecnością na czas z rodziną. Athletes Unlimited otworzyło drzwi do zmiany. – Wezmę to, co najlepsze z obu światów. Nadal będę mogła grać i nadal będę blisko rodziny i przyjaciół oraz będę miał system wsparcia – zakończyła Tapp.

Przypomnijmy, że zamiast rywalizujących drużyn zawodniczki mają zdobywać punkty indywidualnie, grając za każdym razem w innym zespole. Athletes Unlimited ogłosiło, że inauguracyjny sezon odbędzie się w Fair Park Coliseum w Dallas w Teksasie. Liga będzie rozgrywana od 27 lutego do 29 marca 2021 roku. Początkowo siatkarki miały rywalizować w Nashville w stanie Tennessee, jednak z powodu pandemii COVID-19 obiekt sportowy w Nashville stał się niedostępny.

źródło: auprosports.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved