Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ostre cięcia płac w Galatasaray Stambuł

fot. cev.eu

Jak donosi turecka prasa ostre cięcia dotkną pracowników klubu i sportowców Galatasaray Stambuł. Obniżka płac dotyczy również siatkarek i siatkarzy tureckiego klubu i jest spowodowana kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią. Niektórzy z pracowników i zawodników klubu noszą się z zamiarem rozwiązania umów, nie zgadzając się z tą arbitralną decyzją władz Galatasaray.

Turecka prasa pisze wręcz o „płacowym trzęsieniu ziemi” w Galatasaray po wtorkowej decyzji prezesa i zarządu. Władze stołecznego klubu postanowiły zmniejszyć pensje pracowników i kontrakty sportowców, powiadamiając zainteresowanych o tym fakcie mailem.Pensje pracowników klubu i piłkarzy, których rozgrywki zostały przełożone, zostały zmniejszone o 15%. Wszystkie kontrakty sportowców, którzy z powodu pandemii nie mogą grać (a więc siatkarek, siatkarzy i koszykarzy) mają zostać zmniejszone aż o 30%. Decyzja prezesa Mustafy Cengiza wywołała spory niepokój i zamieszanie.

– To jest właśnie Galatasaray, gdyby mogli zadzwonić, domagaliby się nawet 50% obniżki. Osoby, które nie chciały zostawać w klubie mimo trudności rozwiązały swoje umowy już pierwszego dnia. Teraz karani są ci, którzy zostali w trudnych czasach bez pieniędzy, one są ofiarami – mówi anonimowo jeden z pracowników klubu.

źródło: inf. własna, www.voleybolunsesi.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved