Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ostre cięcia płac w Galatasaray Stambuł

Ostre cięcia płac w Galatasaray Stambuł

fot. cev.eu

Jak donosi turecka prasa ostre cięcia dotkną pracowników klubu i sportowców Galatasaray Stambuł. Obniżka płac dotyczy również siatkarek i siatkarzy tureckiego klubu i jest spowodowana kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią. Niektórzy z pracowników i zawodników klubu noszą się z zamiarem rozwiązania umów, nie zgadzając się z tą arbitralną decyzją władz Galatasaray.

Turecka prasa pisze wręcz o „płacowym trzęsieniu ziemi” w Galatasaray po wtorkowej decyzji prezesa i zarządu. Władze stołecznego klubu postanowiły zmniejszyć pensje pracowników i kontrakty sportowców, powiadamiając zainteresowanych o tym fakcie mailem.Pensje pracowników klubu i piłkarzy, których rozgrywki zostały przełożone, zostały zmniejszone o 15%. Wszystkie kontrakty sportowców, którzy z powodu pandemii nie mogą grać (a więc siatkarek, siatkarzy i koszykarzy) mają zostać zmniejszone aż o 30%. Decyzja prezesa Mustafy Cengiza wywołała spory niepokój i zamieszanie.

– To jest właśnie Galatasaray, gdyby mogli zadzwonić, domagaliby się nawet 50% obniżki. Osoby, które nie chciały zostawać w klubie mimo trudności rozwiązały swoje umowy już pierwszego dnia. Teraz karani są ci, którzy zostali w trudnych czasach bez pieniędzy, one są ofiarami – mówi anonimowo jeden z pracowników klubu.

źródło: inf. własna, www.voleybolunsesi.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę