Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Nowy trener w MCKiS-ie Jaworzno

fot. Andrzej Pokuta - tauron1liga.pl

Do gry w II lidze przygotowuje się MCKiS Jaworzno. Po spadku z TAURON 1. Ligi w zespole pozostało sześciu zawodników. Na razie nie są znani siatkarze, którzy zasilą szeregi spadkowicza, ale wiadomo już, że do zmian dojdzie także na jego ławce trenerskiej.

Miniony sezon nie był udany dla MCKiS-u Jaworzno. Drużyna miała apetyt, aby powalczyć o czołową ósemkę w TAURON 1. Lidze, tymczasem zajęła ostatnie miejsce w rozgrywkach i spadła do I ligi. W trakcie sezonu doszło do zmian na jej ławce trenerskiej, na której Mariusza Sygułę zastąpił Dariusz Parkitny, ale nie odmienił on oblicza jaworznickiej drużyny. Jeszcze w trakcie trwania sezonu nie wykluczał pozostania w Jaworznie. – Rozmowy trwają. Wszystko jest otwarte – mówił wówczas Parkitny.Okazało się jednak, że nie poprowadzi on zespołu w II lidze. Zastąpi go na stanowisku pierwszego trenera Tomasz Wątorek, który dotychczas doświadczenie zdobywał, pracując w sztabie kadry Polski do lat 17 i 19, a także był trenerem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jego asystentem będzie Jacek Sowa. Nową twarzą w sztabie będzie Jakub Szyszka, który będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne drużyny. Z kolei nadal statystykiem MCKiS-u będzie Władysław Olszowski, a za odnowę biologiczną odpowiadał będzie Roch Cieszyński.

W składzie zespołu dojdzie także do kilku kluczowych zmian. Część zawodników otrzymała bowiem oferty z klubów I ligi i postanowiła pozostać na tym poziomie rozgrywkowym. Należą do nich między innymi Jan Siemiątkowski i Jakub Ledwoń. Wiadomo, że z MCKiS-em o powrót na zaplecze PlusLigi chce powalczyć sześciu siatkarzy. Są to: Jakub Grzegolec (przyjmujący), Karol Borończyk (atakujący), Oskar Wojtaszkiewicz (rozgrywający), Jakub Janicki (libero) oraz dwaj przyjmujący – Paweł Żeliński i Mateusz Pietras. 

źródło: MCKiS Jaworzno - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę