Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowe zawodniczki w klubach I ligi

Nowe zawodniczki w klubach I ligi

fot. Michał Szymański

Kluby I ligi kobiet systematycznie informują o zmianach kadrowych w swoich składach. Do Częstochowy przeniosła się Rozalia Hnatyszyn, beniaminka z Nowego Dworu Mazowieckiego wybrała Zuzanna Cybulska, a w Solnej znalazło się miejsce dla Weroniki Tyrańskiej oraz Natalii Pustelnik.

Trwa odkrywanie kart 7R solnej Wieliczka na nowy sezon. Zanosi się na to, że Ryszard Litwin będzie miał do dyspozycji młodą drużynę. Do zespołu z Wieliczki dołączyła Natalia Pustelnik. To 22-letnia atakująca, która w grupach młodzieżowych występowała w BKS-ie Bielsko-Biała. W tym czasie dwukrotnie zagrała w turniejach finałowych mistrzostw Polski juniorek.W kolejnych sezonach występowała w klubach z Warszawy, Sosnowca i Pszczyny. Ponadto do seniorskiego zespołu zostanie dołączona Wiktoria Tyrańska. To niespełna 18-letnia libero, która jest wychowanką Solnej. W klubie z Wieliczki występowała w kategoriach kadetek i juniorek, stając na podium MP Mazowsza.

Nową zawodniczkę ogłosił także NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Do beniaminka I ligi dołączyła grająca na pozycji środkowej – Zuzanna Cybulska. To młoda siatkarka, która przez ostatnie lata związana była z Pałacem Bydgoszcz. W jego barwach wywalczyła między innymi brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, a w minionym sezonie brała nawet udział w przygotowaniach do sezonu seniorskiej drużyny Pałacu.

Nowym nabytkiem pochwaliła się także Częstochowianka Częstochowa. Jest nim Rozalia Hnatyszyn. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Treflu Gdynia. Po krótkim czasie przeniosła się do Gedanii Gdańsk. Trzy lata później trafiła do Budowlanych Łódź. W kategoriach młodzieżowych była powoływana do kadry narodowej, z którą uczestniczyła w mistrzostwach Europy i świata. Po skończeniu SMS-u trafiła do Enei PTPS Piła, ale zbyt długo nie grała w LSK. W połowie minionego sezonu przeniosła się do San-Pajdy Jarosław. W nowym sezonie będzie broniła barw Częstochowianki.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: 7R Solna Wieliczka - facebook, Klub Sportowy Częstochowianka - Facebook, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved