Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowa rozgrywająca w zespole z Wieliczki

Nowa rozgrywająca w zespole z Wieliczki

fot. Gwardia Wrocław

W poniedziałek 7R Solna Wieliczka zacznie przygotowania do kolejnego sezonu w I lidze. W jej barwach trenowała będzie także nowa rozgrywająca. Klub bowiem zakontraktował Nikolę Malczewską, która wcześniej występowała już na zapleczu TAURON Ligi.

Zespoły I ligi powoli wracają do treningów po międzysezonowej przerwie. Wśród nich jest także 7R Solna Wieliczka, która w poniedziałek zacznie przygotowania do rozgrywek 2020/2021. Działacze drużyny z Wieliczki tym razem postawili na młodość, znacząco odmładzając i przebudowując skład. Ostatnio poinformowano, że do Solnej przeniesie się Nikola Malczewska, która występuje na pozycji rozgrywającej.Ma ona 21 lat, jest wychowanką UKS Piątki Turek. Następnie występowała w zespołach Impela Wrocław, Truso Elbląg, Polonia Świdnica. Ma już za sobą także pierwszoligową przeszłość, ponieważ w sezonie 2018/2019 broniła barw AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. O miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizowała z Angeliką Gajer, która już kolejny sezon spędzi w Wieliczce.

Przypomnijmy, że w Solnej w ostatnich tygodniach doszło do sporych roszad kadrowych. W drużynie pojawiło się sporo nowych i młodych zawodniczek. Oprócz Nikoli Malczewskiej pierwszoligowiec zakontraktował między innymi: Natalię Pustelnik i Weronikę Sobiczewską (atakujące), Klaudię Seweryn, Łucję Kuriatę, Julię Wieczorek (środkowe), Wiktorię Tyrańską oraz Julitę Rafałko (libero), Wiktorię Maksajdę, Natalię Ciesielską, a także Marcelinę Gliniecką (przyjmujące).

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2020/2021

źródło: 7R Solna Wieliczka - facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved