Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nowa polityka budowania zespołu Sesi Vôlei Bauru

Nowa polityka budowania zespołu Sesi Vôlei Bauru

Jeden z najmłodszych klubów siatkówki żeńskiej w Brazylii – Sesi Vôlei Bauru – zdecydował się na wprowadzenie zmian w polityce transferowej, a jej modyfikacja ma być widoczna od sezonu 2021/2022.

Sesi Vôlei Bauru powstał w 2018 roku w wyniku fuzji dwóch klubów – Vôlei Bauru i Sesi São Paulo. W sezonie 2020/21 skład zespołu opiera się głównie na zawodniczkach krajowych, ale nie brakuje również nazwisk spoza Brazylii.W ekipie z Bauru grają: chilijska atakująca Pamela Lina Sanches Sanabio, libero reprezentacji Dominikany Brenda Castillo, azerska atakująca Polina Rahimova, a w grudniu dołączyła przyjmująca kadry Bułgarii Dobriana Rabadżiewa.

Tymczasem okazało się, że główny sponsor Sesi Vôlei – Serviço Social da Indústria zdecydował znacznie ograniczyć inwestycję w zawodowy sport, w tym właśnie w drużynę siatkówki. Teoretycznie budżet roczny zostanie utrzymany, jednak liczba zatrudnionych zawodniczek ulegnie zmniejszeniu. Sesi Vôlei Bauru będzie miała od sezonu 2021/2022 maksymalnie osiem zawodniczek mających powyżej 20 lat. Pozostałe siatkarki zostaną dołączone z drużyny juniorskiej. Celem klubu jest, aby liczba zawodniczek w pierwszym składzie, pochodzących z drużyny młodzieżowej, wzrosła w nadchodzących latach do 80%.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved