Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niespodziewana decyzja Giulianiego – Olympiacos zamieni na Hebar

Niespodziewana decyzja Giulianiego – Olympiacos zamieni na Hebar

fot. Olympiacos SFP

Mimo że Alberto Giuliani ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z Olympiacosem Pireus i to on odpowiedzialny był za budowanie jego składu na nowy sezon, to niespodziewanie zdecydował się na zmianę otoczenia i przenosiny do wicemistrza Bułgarii.

Miniony sezon był bardzo udany dla Olympiacosu Pireus. Drużyna prowadzona przez Alberto Giulianiego sięgnęła po mistrzostwo Grecji, wygrała Challenge Cup i dotarła do finału Pucharu Grecji, w którym przegrała z PAOK-iem Saloniki. W międzysezonowej przerwie nie zanosiło się na wielkie zmiany w drużynie z Pireusu. Za budowanie jej składu na nowy sezon odpowiedzialny był Giuliani, który miał jeszcze przez rok prowadzić Olympiacos.Tymczasem włoski szkoleniowiec po wyjeździe do Turcji, gdzie w Ankarze zaczął pracę z tamtejszą reprezentacją mężczyzn, poinformował działaczy Olympiacosu, że chciałby rozwiązać kontrakt i przenieść się do Hebara Pazardżik, gdzie zastąpi na ławce trenerskiej Camilo Placiego. Mimo że to on budował skład Olympiacosu na nowy sezon, to on nakłaniał zawodników do gry w greckiej drużynie, to on dążył do pozyskania Mitara Djuricia, to teraz wybrał ofertę wicemistrza Bułgarii, w którym ma być trzech trenerów, a Giuliani ma mieć możliwość wyjeżdżania do Włoch w związku z problemami rodzinnymi.

Działacze Olympiacosu nie ukrywają zaskoczenia, a zarazem rozczarowania taką postawą Giulianiego, tym bardziej, że zakontraktowali zawodników, o których prosił. Nie chcą jednak zatrzymywać Giulianiego siłą, bo wiedzą, że z niewolnika nie będzie dobrego pracownika. Są zatem zmuszeni do poszukiwania nowego trenera, choć nie będzie to łatwe, bo w tym momencie rynek jest już mocno przebrany. Dodatkowo będą domagać się od włoskiego szkoleniowca zapłaty za wcześniejsze pożegnanie się z Olympiacosem.

Przypomnijmy, że trzon drużyny z Pireusu został utrzymany. Nadal będą w niej występować między innymi: Alen Pajenk (środkowy), Toncek Stern (atakujący), Dragan Travica (rozgrywający) czy Salvador Hidalgo Oliva (przyjmujący). Sporym wzmocnieniem na środku siatki powinno być także pozyskanie Mitara Djuricia, ale za wyniki mistrza Grecji w przyszłym sezonie będzie odpowiedzialny już inny szkoleniowiec, który będzie miał wysoko postawioną poprzeczkę, bowiem w Pireusie chcą obrony mistrzowskiego tytułu, zdobycia Pucharu Grecji i dobrej gry w europejskich pucharach.

 

źródło: fosonline.gr, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę