Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy przyspieszają rozgrywki pucharowe

Niemcy przyspieszają rozgrywki pucharowe

Finaliści żeńskiego Pucharu Niemiec zostaną wyłonieni w połowie listopada – cztery tygodnie wcześniej niż pierwotnie planowano. Zarząd Volleyball Bundesliga (VBL) zastosował się do jednomyślnego wniosku klubów Bundesligi i zgodził się na przełożenie ćwierćfinału i półfinału. Mecze zostaną rozegrane 18 listopada (ćwierćfinały) i 19 listopada (półfinały) w dwóch równoległych imprezach w Stuttgarcie i Schwerinie.

– Rozegranie Pucharu DVV i ma ogromne znaczenie dla klubów, ale także dla Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej i Bundesligi – mówi dyrektor zarządzający VBL Klaus-Peter Jung. – Nie ma finału bez finalistów – dzięki dwóm turniejom uda nam się szybko wyłonić te zespoły.Niepewna sytuacja po listopadzie była decydującym czynnikiem w dostosowaniu planu gry. Nowy plan przewiduje, że dwa ćwierćfinały zostaną rozegrane w środę, a następnie półfinały, które z nich wynikną w czwartek.

Pierwotnie ćwierćfinały były zaplanowane na 2-3 grudnia, a półfinały na 16-17 grudnia. Te daty są teraz wolne do odrabiania zaległości ligowych. Harmonogram pucharu mężczyzn pozostaje niezmieniony.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved