Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Nauczyciel kontra uczeń

Niemcy M: Nauczyciel kontra uczeń

fot. www.vfb-volleyball.de

W niedzielę (15 listopada) VfB Friedrichshafen spotka się na wyjeździe z TSV Unterhaching. Okazję do debiutu będzie miał nowy libero VfB – Avery Aylsworth. Dla dwóch osób będzie to szczególny pojedynek. „Nauczyciel” Michael Warm spotyka swojego byłego asystenta trenera i „ucznia” Patricka Steuerwalda.

Avery Aylsworth trenuje z drużyną VfB Friedrichshafen od tego tygodnia i jest wielce prawdopodobne, że w niedzielę będzie miał okazję wystąpić przeciwko TSV Unterhaching. Tym samym do pełnienia funkcji asystenta trenera wraca Thomas Ranner, który tymczasowo pełnił rolę drugiego libero.To będzie emocjonujące spotkanie dla Michaela Warma, który spotka po drugiej stronie siatki swojego byłego ucznia – Patricka Steuerwalda. Steuerwald był prawą ręką Warma we Frankfurcie, a potem w VfB. Po raz pierwszy spotykają się po różnych stronach siatki. – Najpierw tak jest w roli gracza. Zmieniasz kluby, a potem masz byłych kolegów z drużyny przeciwko sobie. Dobrze znów wszystkich zobaczyć. Jednak w grze te emocje są tymczasowo ukryte – podkreślił Patrick Steuerwald.

Zapytany o cele TSV Unterhaching, Patrick Steuerwald odpowiedział krótko: – Zrobić krok naprzód. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe, szczególnie z takim rywalem jak VfB. Jak dotąd TSV zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi, zaś VfB plasuje się na 5. pozycji.

Michael Warm, szkoleniowiec ekipy z Friedrichshafen, podkreślił, że wbrew pozorom TSV jest trudnym rywalem. – Pokazali dotychczas różne występy – ocenił – Nie jest łatwo dostosować się do drużyny Patricka. Niemniej jednak chcemy zabrać z nami trzy punkty do Friedrichshafen.

źródło: opr. własne, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved