Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: BR Volleys w finale, Superlak i Biernat muszą poczekać

Niemcy M: BR Volleys w finale, Superlak i Biernat muszą poczekać

W siatkarskiej  Bundeslidze poznaliśmy pierwszych finalistów. Są nimi siatkarze Berlin Recycling Volleys, którzy pokonali swoich rywali w trzech meczach. Przedłużyła się natomiast rywalizacja VfB Friedrichshafen, którego barw bronią Michał Superlak i Mateusz Biernat. Drużyna Polaków prowadzi w niej obecnie 2:1.

Trzeci mecz półfinałowy rywalizacji BR Volleys i SWD powervolleys Duren zakończył się takim samym wynikiem jak dwa wcześniejsze. Berlińczycy wygrali w czterech, zapewniając sobie walkę w finale siatkarskiej ligi niemieckiej. Siatkarze Berlin Recycling Volleys otworzyli mecz pewnie i skutecznie. Stracili koncentrację tylko na moment w połowie partii premierowej, ale i tak po dwóch setach prowadzili wyraźnie 2:0. Przyjezdni w kolejnej odsłonie postawili wszystko na jedną kartę w polu serwisowym. Punktowali w nim wielokrotnie i od początku do końca zdecydowanie prowadzili. Zacięcia starczyło im tylko na jednego seta, a w kolejnym zespół z Berlina w łatwy sposób zakończył spotkanie.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził duet Marek Sotola i Timothee Carle. Obaj zdobyli kolejno 18 i 17 punktów. Ten drugi okazał się nie do przejścia jeśli chodzi o grę na siatce i cztery razy punktował blokiem. Świetnie zagrywał Ruben Schott. Polski libero, Adam Kowalski pojawił się na chwilę w drugiej odsłonie. Zanotował w tym czasie jedno błędne przyjęcie.

Berlin Recycling Volleys – SWD powervolleys Duren 3:1
(25:22, 25:19, 16:25, 25:13)

Stan rywalizacji: 3:0 dla BR Volleys

Przedłużyła się rywalizacja SVG Luneburg i VfB Friedrichshafen. To spotkanie nie wyszło ekipie Michała Superlaka i Mateusza Biernata, która w tym półfinale prowadzi obecnie 2:1. Ekipa Polaka na wyjeździe nie ugrała nawet seta i choć walczyła w końcówkach pierwszego i trzeciego seta, nie zdołała odwrócić losów partii na swoją stronę. Siatkarze SVG Luneburg prowadzili praktycznie od początku do końca, nie pozwalając rywalom wysforować się na prowadzenie. Ważne punkty miejscowi zdobywali blokiem, w którym byli skuteczniejsi. Lepiej spisywali się też w ataku.

Najlepiej na boisku spisywał się Niclas Yann Bohme, zdobywca 18 punktów, z ratio +12. To na nim opierała się gra miejscowych, zwłaszcza w ataku. Michał Superlak zdobył w tym meczu 12 punktów, w tym 11 atakiem przy 46% skuteczności. Mateusz Biernat pojawiał się na boisku w drugim i trzecim secie punktując raz zagrywką i raz w ataku.

SVG Luneburg – VfB Friedrichshafen 3:0
(25:23, 25:19, 25:23)

Stan rywalizacji: 2:1 dla VfB