Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Pierwszy mecz finałowy dla Allianz MTV Stuttgart

Niemcy K: Pierwszy mecz finałowy dla Allianz MTV Stuttgart

W wielu ligach europejskich toczy się rywalizacja o medale. Nie inaczej jest w niemieckiej Bundeslidze kobiet, gdzie Allianz MTV wygrał pierwszy mecz finałowy i zrobił pierwszy krok w kierunku obrony tytułu. Aktualny mistrz pokonał gości z Poczdamu 3:1 i tym samym objął prowadzenie w serii do trzech wygranych spotkań.

Początek meczu był wyrównany, a żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć z wynikiem. Po asie  Eline Timmerman, który dał prowadzenie Allianz MTV 10:9, ekipa z Poczdamu po raz pierwszy skorzystała z przerwy na żądanie. Wynik wciąż był bliski remisu. Na 17:16 asa posłała Maria Segura, a po bloku w wykonaniu Britt Bongaerts Allianz MTV prowadził 20:18. Ostatecznie gospodynie wygrały tę partię do 21.

Siatkarki ze Stuttgartu nie zwalniały tempa. Na początku drugiego seta wypracowały sobie przewagę 7:4. Świetnym blokiem popisała się Eline Timmerman i było już 12:7 dla gospodyń. Po ataku Krystal Rivers Allianz MTV prowadził wysoko 22:14 i wydawało się, że za chwilę będzie cieszył się z wygranej. Tymczasem przyjezdne zaczęły odrabiać punkty, doprowadziły do stanu 24:22. Wtedy jednak akcję skończyła  Simone Lee i ekipa ze Stuttgartu wygrała drugą odsłonę 25:22.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Po ataku Krystal Rivers trener rywalek poprosił o czas (8:7). Przyjezdne zaczęły grać pewniej, z kolei siatkarki Allianz MTV stracił czujność. W efekcie goście wygrali 25:17 i przedłużyli losy meczu. Na początku czwartego seta SC Poczdam poszedł za ciosem i uzyskał prowadzenie 6:4. Skuteczny blok Bongaerts odwrócił jednak wynik i gospodynie zyskały dwa punkty przewagi (8:6). Allianz MTV nabrał rozpędu, szybko podwyższył prowadzenie na 15:8. W końcówce przyjezdne nie miały już zbyt wielu argumentów. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:19 i cały mecz 3:1. MVP została wybrana Krystal Rivers.

Tym samym zrobiły pierwszy krok w kierunku mistrzostwa Niemiec. Teraz rywalizacja przenosi się do Poczdamu. Drugie spotkanie finałowe zaplanowano na 6 maja.

Allianz MTV Stuttgart – SC Poczdam 3:1
(25:21, 25:22, 17:25, 25:19)