Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nie ma transmisji – nie ma meczu?

Nie ma transmisji – nie ma meczu?

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku z trwającą pandemią nie brakuje zmian w siatkarskim terminarzu. Niestety dochodzi również do zupełnie niezrozumiałych roszad. Jak poinformowała w oświadczeniu Lechia Tomaszów Mazowiecki nie dojdzie do skutku ich piątkowe spotkanie z AZS-em AGH Kraków, ponieważ telewizja zrezygnowała z transmitowania go. Tym samym zamiast gry awansem obie drużyny czeka przerwa do grudnia.

Koronawirus wciąż nie odpuszcza i miesza w siatkarskim terminarzu. W poprzedniej kolejce I ligi nie rozegrano kolejnych trzech meczów. Większość zespołów stara się w miarę możliwości nadrabiać zaległe mecze w środku tygodnia lub, korzystając z wolnych terminów, grać awansem swoje pojedynki. Wciąż jednak większość drużyn ma zaległości.Rekordzistą pod tym względem jest BAS Białystok, który przez dwukrotną kwarantannę dotychczas rozegrał 6 spotkań. Po drugiej stronie są BBTS Bielsko-Biała, ZAKSA Strzelce Opolskie i MCKiS Jaworzno, które mają za sobą już 10 meczów. Z 10. kolejek zaplecza PlusLigi tylko w dwóch rozegrano wszystkie zaległe spotkania.

Na piątek w Tomaszowie Mazowieckim zaplanowano awansem mecz 30. kolejki. Lechiści mieli podejmować AZS AGK Kraków. Krakowianie zgodnie z terminarzem w najbliższy weekend mieli pauzować, zaś mecz tomaszowian z Mickiewiczem Kluczbork przełożono na 16 grudnia, ponieważ u kluczborczan w połowie listopada wykryto przypadki koronawirusa. Dotychczas Lechia rozegrała 7 spotkań, wygrywając dwa z nich (7 punktów) a AGH z 9 pojedynków wygrało jeden (5 punktów). Do spotkania jednak nie dojdzie a wszystko przez… brak transmisji telewizyjnej. Pierwotnie piątkowy mecz miał być pokazywany w Polsacie Sport Extra. Telewizja zrezygnowała jednak z transmisji. Pierwotnie w oświadczeniu klub z Tomaszowa poinformował, że to AZS AGH nie wyraził zgody na mecz bez udziału kamer. Doszło jednak do nieporozumienia komunikacyjnego. W rzeczywistości do odwołania spotkania doszło za porozumieniem stron. Biorąc pod uwagę stanowisko klubów PLS wyraził zgodę na powrót do pierwotnego terminu, czyli 31 marca 2021 roku. O całej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował klub z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

‼Mecz z AZS AGH Kraków – I liga piłki siatkowej mężczyzn odwołany‼

Decyzja spowodowana jest rezygnacją z transmisji…

Opublikowany przez KS Lechia Tomaszów Maz. Środa, 25 listopada 2020

 

Już raz w tym sezonie zaplanowana transmisja z meczu krakowian nie doszła do skutku. 29 października krakowianie podejmowali BAS Białystok a w ostatniej chwili nie pokazano pojedynku przez zakażenie koronawirusem osoby z ekipy realizacyjnej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem BAS-u 3:2. Czy jednak w obecnej sytuacji odwołanie transmisji jest wystarczającym powodem do rezygnacji z rozegrania zaplanowanego meczu? Krakowianie mają jeszcze przed sobą do odrobienia dwa zaległe spotkania – z Norwidem i Avią, a już 10 grudnia ponownie będą mieli szansę pokazać się w telewizji w meczu przeciwko Krispolowi Września.

Lechia Tomaszów Mazowiecki najbliższy mecz zagra we wtorek w Lublinie, będzie to odrabianie zaległości z 6. kolejki. AZS AGH Kraków na kolejne spotkanie poczeka do 5 grudnia, kiedy to uda się do Jaworzna na mecz z MCKiS-em.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved