Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Znamy półfinalistów. Wśród nich Polacy

MŚ U-19 M: Znamy półfinalistów. Wśród nich Polacy

Mistrzostwa świata kadetów weszły w decydującą fazę. We wtorek rozegrane zostały między innymi mecze ćwierćfinałowe. Biało-czerwoni ponownie triumfowali bez straty seta, pokonując reprezentację Niemiec. 3:0 swoje starcie wygrali także Rosjanie, którzy pokonali Brazylię. Zacięte spotkanie stoczyły kadry Włoch oraz Bułgarii i po prawie prawie dwóch i pół godzinie walki do półfinału awansowali Bułgarzy. Rywalami Polaków w półfinale będą Irańczycy, którzy wygrali z Argentyną.

Mecze o miejsca 9-16:

W starciu Nigerii z Egiptem tylko pierwsza partia padła łupem nigeryjskiej kadry. Trzy kolejne wygrywali siatkarze znad Nilu i to oni nadal mają szansę, aby zając miejsce w czołowej 10. To oni lepiej zagrali w ofensywie, a także w bloku, liderem z 25 oczkami na swoim koncie był Osama.

Indie nie miały najmniejszego problemu z pokonaniem reprezentacji Kuby. Kubańczycy jedynie w premierowej odsłonie dobrnęli do granicy 20 punktów, a każdy z siatkarskich elementów leżał wyraźnie po stronie graczy z Indii. Mecz z 16 oczkami zakończył Tanish i to on był najlepiej punktującym zawodnikiem po obu stronach siatki.

Reprezentacja Czech wygrywała już 2:0 z Tajlandią, ale w trzeciej odsłonie straciła koncentrację. Tajowie triumfowali 25:23 i przedłużyli losy meczu, w kolejnej partii europejski zespół dopiął już swego, wygrał dość pewnie 25:20 i całe spotkanie 3:1. Po stronie Czechów nie zawiódł Klajmon, który mógł pochwalić się 23 oczkami, a jego reprezentacja aż 13 punktowała blokiem.

Trzysetowy, choć momentami zacięty pojedynek stoczyli siatkarze z Belgii i Kolumbii. W końcówkach dwóch pierwszych partii więcej zimnej krwi zachowali Europejczycy, którzy w kolejnej odsłonie poszli za ciosem i pewnie triumfowali 25:17. Do tego Belgia aż 7 razy punktowała bezpośrednio z pola zagrywki, ponownie swój zespół do zwycięstwa poprowadził kapitan – Reggers.

Ćwierćfinały:

Trwające prawie dwie i pół godziny spotkanie ćwierćfinałowe rozegrali siatkarze Włoch i Bułgarii. Już dwie pierwsze partie zwiastowały zacięty pojedynek, raz 27:25 wygrali Włosi, kolejną odsłonę w takim samym stosunku Bułgarzy. Walka o awans do strefy medalowej trwała do samego końca, bowiem i tie-break rozstrzygnął się po grze na przewagi, a minimalnie lepsi okazali się podopieczni Martina Stojewa. Niekwestionowanym liderem tej drużyny był Aleksandar Nikołow, który zdobył 28 oczek. Po włoskiej stronie siatki Luca Porro robił, co mógł, ale nawet jego 30 punktów nie wystarczyło, aby awansować do półfinału.

Dość łatwo i bez straty seta spotkanie z Brazylią wygrali siatkarze Rosji. Problemy napotkali jedynie w drugiej odsłonie, w której zwyciężyli po grze na przewagi 27:25. W dwóch pozostałych nie mieli większych problemów, zdominowali rywali w ofensywie, w bloku, a także w polu zagrywki, z którego punktowali bezpośrednio 6 razy. Michaił Labiński nie zawiódł i zdobył dla swojej drużyny aż 23 oczka.

Polacy zameldowali się w półfinale bez straty seta pokonując reprezentację Niemiec. Chociaż nie popisali się ani jednym asem serwisowym, to aż 11 razy powstrzymywali ataki rywali. O sile podopiecznych Michała Bąkiewicza stanowili skrzydłowi, Piotr Śliwka miał 16 oczek, Tytus Nowik 15, a Kamil Szymandera 14. Więcej o meczu tutaj.

Ostatnimi półfinalistami zostali gospodarze. Reprezentacja Iranu 3:1 wygrała z Argentyną. Ekipa z Ameryki Południowej triumfowała na przewagi tylko w drugim secie, po tym Irańczycy przystąpili do ataku i dyktowali warunki w kolejnych odsłonach, w czwartej pozwalając przeciwnikom zdobyć zaledwie 11 oczek. Erfan Norouzi i Yousef Kazemi byli liderami Persów, każdy z nich zdobył 16 punktów.

(21:25, 26:24, 19:25, 11:25)

O 17. pozycję zagrają ze sobą Kameruńczycy oraz Białorusini, którzy ze względu na rezygnację Dominikany i Gwatemali po walkowerach wygrali 3:0.