Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ M, gr. E: Turcy wygrali i są w kolejnej rundzie

MŚ M, gr. E: Turcy wygrali i są w kolejnej rundzie

fot. FIVB

Turcy wygrali 3:0 z Kanadą i zameldowali się w kolejnej rundzie mistrzostw świata. Teoretycznie mają jeszcze szanse na pierwsze miejsce w grupie, ale raczej przypadnie ono Włochom, którzy musieliby zagrać katastrofalnie przeciwko Chinom, żeby spaść za Turków. Z kolei Kanadyjczycy będą kibicować Serbii w ostatnim meczu grupowym, bo nawet set wygrany przez Tunezję wyrzuci ich z turnieju.

Pierwsze akcje spotkania należały do Kanadyjczyków, ale Turcy szybko odwrócili wynik (2:0, 4:7). Z akcji na akcję dystans powiększał się. Mocno atakował Adis Lagumdzija. Chociaż Nicholas Hoag i Ryan Joseph Sclater nie odpuszczali, przewagę zachowywali rywale. W końcówce Kanadyjczycy odrobili kilka punktów przy zagrywkach Arthura Szwarca. Po przerwaniu tej passy przy stanie 20:16 dla Turków rozpoczęła się dyskusja Kanadyjczyków z sędzią, który nie dopuścił do weryfikacji. Po niej asa posłał Baturalp Burak Gungor. Do końca podopieczni trenera Bena Josephsona walczyli o odwrócenie losów seta. Po sprytnym zagraniu na siatce Adisa Lagumdziji Turcy mieli kolejne piłki setowe – 24:21, a wykorzystali dopiero trzecią z nich.W drugim secie reprezentanci Turcji poszli za ciosem, pierwszy punkt dla Kanadyjczyków zdobył dopiero Lucas Van Berkel (1:3). Głównie za sprawą skutecznych ataków Sclatera wynik wyrównał się. Turcy dobrze bronili, wykorzystywali kolejne piłki w kontratakach. Przy stanie 14:11 dla tureckich siatkarzy interweniował kanadyjski szkoleniowiec. Nie do zatrzymania był Adis Lagumdzija. W szeregach Kanadyjczyków mnożyły się błędy, po kiwce w taśmę Hoaga drugi czas wykorzystał Josephson (14:19). Z czasem stopniowo siatkarze z Kanady zaczęli odrabiać straty, gdy skutecznie zaatakował Stephen Timothy Maar, o przerwę poprosił trener Nedim Özbey (19:21). Podopiecznym Bena Josephsona nie udało się odwrócić biegu seta. Kropkę nad i postawił mocnym atakiem Bedirhan Bülbül.

Początek trzeciego seta był zacięty, choć niepozbawiony błędów. Kanadyjczycy wyszli na prowadzenie 9:7, jednak sytuacja szybko odmieniła się przy zagrywkach Arslana Eksiego. Po kontrataku Burutaya Subasiego interweniował kanadyjski szkoleniowiec (9:12). Turcy wywierali presję zagrywką. Ponownie dopiero w końcówce siatkarze z Kanady zaczęli odrabiać straty, stopniowo coraz pewniej atakował Hoag (15:18). Ponownie jednak drużyna prowadzona przez trenera Josephsona nie potrafili przełamać rywali. Zdarzały się przedłużone akcje, ale kończyły się one punktem dla Turków. Bardzo dobrze w obronie grał Berkay Bayraktar, skutecznie punktował Adis Lagumdzija. Po autowym zagraniu Maara rywale mieli serię piłek meczowych (17:24). Decydujący punkt zdobył turecki atakujący.

Kanada – Turcja 
(23:25, 23:25, 17:25)

Składy zespołów:
Kanada: Hoag (15), Epp, Szwarc (5), Van Berkel (3), Sclater (15), Maar (15), Marshall (libero) oraz Hofer, Loeppky i Walsh
Turcja: Gungor (10), Subasi (9), Eksi (4), Lagumdzija A. (15), Gunes (7), Bulbul (7), Done (libero), Bayraktar (libero) oraz Lagumdzija M. (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. E mistrzostw świata siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę