Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Młode zawodniczki w Grupie Azoty PWSZ Jedynce Tarnów

Młode zawodniczki w Grupie Azoty PWSZ Jedynce Tarnów

fot. Tomasz Schenk

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów od poniedziałku zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu w I lidze. Tymczasem wciąż trwa odkrywanie kart tarnowskiej drużyny. Ewidentnie widać, że w nadchodzących rozgrywkach działacze postawili na młodzież.

Sporo klubów na zapleczu TAURON Ligi zdecydowało się na znaczące odmłodzenie składu. Często jest to spowodowane mniejszymi środkami budżetowymi, na co wpływ ma także pandemia koronawirusa. Podobną drogą poszli działacze Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów, którzy postanowili dać szansę gry w I lidze kilku młodym zawodniczkom. Od 3 sierpnia tarnowianki wracają do pracy, tymczasem klub wciąż informuje o nowych zawodniczkach, które zasiliły szeregi Jedynki.W Tarnowie znalazło się miejsce dla 19-letniej Julii Hebdy, która gra na pozycji atakującej. Jest wychowanką MOS-u Wieliczka. W tym zespole przeszła wszystkie szczeble siatkówki młodzieżowej i wywalczyła awans do ćwierćfinału młodzieżowych mistrzostw Polski. Do Jedynki przeniosła się także Klaudia Kudłaczewska, która pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Pyrzycach, a przez ostatnie trzy lata była zawodniczką SMS-u Police. Kolejną młodą zawodniczką, która zagra w I lidze, jest Katarzyna Dyrek. Od wielu lat związana jest z Tarnowem, najpierw za sprawą swojej siostry Eweliny, a następnie po kontuzji Aleksandry Mikołajewskiej w sezonie 2018/2019 jako kadetka wspierała Jedynkę na pierwszoligowych parkietach. Teraz od początku sezonu będzie jej częścią.

Pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce w Tarnowie spędzą Marta Dąbrowska, Nina Chojnacka oraz Paulina Krześlak. Zawodniczki te w sezonie 2015/2016 w barwach Gedanii Gdańsk zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach Polski młodziczek. Następnie wywalczyły awans do II ligi, a w sezonie 2018/2019 wraz z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki zajęły szóste miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek, a tegoroczny sezon zakończyły na czwartym miejscu w Polsce.

W barwach Jedynki zagra również uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Tarnowie, wielokrotna uczestniczka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, mistrzyni Małopolski w siatkówce plażowej, brązowa medalistka MP Orlikvolleymania 2016 – Wiktoria Salamon.

źródło: inf. własna, Jedynka Tarnów

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved