Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mitchell Stahl zagra w Stali Nysa

Mitchell Stahl zagra w Stali Nysa

fot. FIVB

Mitchell Stahl w nadchodzącym sezonie zagra w Stali Nysa. Amerykański środkowy do Nysy przenosi się z belgijskiego Maaseik. – Nie mogę doczekać się wyzwania jakim jest granie w lidze z tyloma niesamowitymi środkowymi oraz zawodnikami światowej klasy zarówno w naszej drużynie, jak i w innych drużynach ligi – mówi zawodnik.

Mitchell Stahl to wielokrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych. Mierzący 203 cm środkowy na swoim koncie ma złoty (2017) i srebrny (2019) medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, a także trzecie miejsce wywalczone w Pucharze Świata w 2019 r.Oprócz sukcesów reprezentacyjnych Mitchell w swojej kolekcji posiada również trofea klubowe – dwa sezony z rzędu zdobywał medale mistrzostw Francji (2019 złoto i 2018 brąz), a także Puchar Francji (2019). W sezonie 2020/2021 wywalczył wicemistrzostwo Belgii.

– Chciałem podziękować klubowi z Nysy za możliwość przyjazdu i grania w Polsce. To niewiarygodna liga. Nie mogę doczekać się wyzwania jakim jest granie w lidze z tyloma niesamowitymi środkowymi oraz zawodnikami światowej klasy zarówno w naszej drużynie, jak i w innych drużynach ligi – mówi zawodnik.

– Nie mogę się doczekać powrotu do Europy i grania w Polsce jak już wcześniej wspomniałem. Wierzę, że kibice wrócą na halę i będziemy mogli poczuć ich energię. Wiem, że mówię w imieniu sportowców z całego świata – w zeszłym roku tęskniliśmy za kibicami, którzy są dla nas ogromną częścią meczu, dlatego teraz nie możemy się doczekać powrotu kibiców i trzymam za to kciuki – dodaje Amerykanin. – Z niecierpliwością czekam na przyjazd do Polski, żeby lepiej poznać ten kraj, ludzi i kulturę. To było niesamowite doświadczenie przyjechać z Ameryki do Francji na 3 lata i Belgii na rok i nauczyć się trochę o tych kulturach. Czekam na zadomowienie się w Polsce i zobaczymy, jak to będzie. Do zobaczenia za kilka miesięcy – dodał nowy siatkarz Stali.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: stalnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę