Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Mistrzostwa Polski 2020 w siatkówce na siedząco za nami

Mistrzostwa Polski 2020 w siatkówce na siedząco za nami

fot. mat. prasowe

W ostatni weekend (13-15.11.2020) w Hotelu Active we Wrocławiu zakończyły się mistrzostwa Polski 2020 w siatkówce na siedząco. Przy trudnych, covidowych warunkach, bez udziału publiczności, ale z wielkim zaangażowaniem o mistrzostwo Polski walczyły drużyny z całej Polski. W tej niezwykłej, bo łączącej na jednym boisku sportowym osoby niepełnosprawne i zdrowe, dyscyplinie, o każdy punkt, o każdego seta i każdy mecz walczyło 7 drużyn – INDRA Kaźmierz, START Szczecin, START Łodź, START Wrocław, PARAVOLLEY Silesia I, PARAVOLLEY Silesia II, GWAREK Wilków.

O końcowej kwalifikacji w mistrzostwach Polski oraz medalach decydowały rozgrywki z trzech rozegranych turniejów. Suma zdobytych punktów oraz bezpośrednie rozgrywki pomiędzy zespołami zdecydowały, że w strefie medalowej znaleźli się zawodnicy zarówno z północy, ze środka, jak i z południa Polski.Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyli zwodnicy PARAVOLLEY Silesia I (Katowice). Drugie miejsce i srebrne medale z Wrocławia wywieźli zawodnicy STARTU Szczecin. Z najwyższymi trofeami oraz złotem na szyi Wrocław opuścili zawodnicy i zawodniczki z Wielkopolski – KS Indra (Kaźmierz). Warto dodać, że w poprzednim turnieju, który odbywał się w Łodzi (23-25.10.2020) KS Indra zdobył Puchar Polski.

Zwycięski skład zespołu z Wielkopolski wyglądał następująco: Maciej Latawiec, Marcin Musielak, Piotr Truszkowski, Michał Wypych, Błażej Szubstarski, Arkadiusz Zoga, Marta Gargas, Michał Wiśniewski, Magdalena Wiśniewska, Artur Cegłowski, Robert Wydera.

– Jesteśmy dumni z naszego zwycięstwa. Ciężko było się przygotować w warunkach jakie obecnie panują w Polsce. Epidemia zdecydowanie nie sprzyjała regularnym treningom, ale zrobiliśmy wszystko co było możliwe. Pracowaliśmy na tyle, na ile się dało by w jednym roku zdobyć Puchar Polski oraz złote medale mistrzostw Polski. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i zawodniczkom KS Indra, którzy w trakcie treningów pomogli nam się przygotować do turniejów, a niestety z różnych powodów zabrakło ich w składzie ostatniego turnieju. To też ich zwycięstwo. Cieszymy się bardzo, że wygraliśmy wszystko co było możliwe do wygrania w mistrzostwach Polski 2020 – powiedział grający trener KS Indra Maciej Latawiec.

– Jesteśmy ambitni i mamy ochotę na kolejne zwycięstwa. Na pewno nie osiądziemy na laurach i w przyszłym roku postaramy się obronić tytuł mistrza Polski – dodał Marcin Musielak, kapitan złotych medalistów mistrzostw Polski 2020. – Wygrała wola walki, determinacja, konsekwencja i zaangażowanie całego zespołu. W trakcie całych Mistrzostw Polski, na boisku i poza nim zawodnicy KS Indra pokazywali, że są zgranym i skoncentrowanym na celu zespołem. Treningi, znajomość celu, skupienie i zgrany zespół to przepis na nasz sukces – stwierdziła zawodniczka KS Indra i trener mentalny Marta Gargas.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Gdyby nie nasi sponsorzy, darczyńcy oraz kibice, którzy każdego dnia wspierają nas w drodze na szczyt, sukces nie byłby tak znaczący. Dziękujemy, że jesteście z nami. Bez was nie doszlibyśmy tak daleko – przyznał zawodnik i prezes Stowarzyszenia KS Indra Piotr Truszkowski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved