Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mistrzostwa Azji mężczyzn zostaną przerwane?

Mistrzostwa Azji mężczyzn zostaną przerwane?

fot. FIVB

Podczas gdy fani europejskiej siatkówki emocjonują się mistrzostwami Starego Kontynentu, niepokojące wieści docierają z Japonii, gdzie odbywają się właśnie mistrzostw Azji mężczyzn. Z uwagi na naruszenia ograniczeń związanych z COVID-19 rząd Japonii ostrzegł Azjatycką Konfederację Piłki Siatkowej o możliwości przerwania lub odwołania zawodów w przypadku dalszego naruszania przepisów. 

W związku z tym Eom Han-Joo z Korei, przewodniczący Rady ds. imprez sportowych AVC, wydał specjalne oświadczenie kierowane do zespołów biorących udział w turnieju.Z pełnym tekstem pisma wysłanego do uczestników mistrzostw można zapoznać się poniżej:

„Drodzy delegaci zespołów i zawodnicy,

minęło kilka dni odkąd wszyscy przybyliśmy do Japonii, a teraz jesteśmy w połowie naszych mistrzostw. W ciągu ostatnich kilku dni naszego pobytu w Japonii doświadczyliśmy bardzo nietypowych i stresujących warunków wynikających z przepisów COVID-19. To były ciężkie dni dla nas wszystkich – zespołów, członków AVC, a także dla organizatora (JVA – Japońskiej Federacji Siatkówki – przyp. red.). W pełni rozumiem warunki, przez które przechodzicie i jako przewodniczący tych mistrzostw nie jestem wcale wyjątkiem.

My, AVC i organizator, spodziewaliśmy się, że taka sytuacja może się wydarzyć, ale AVC nie mogło odwołać tych mistrzostw z różnych powodów, dlatego zmusiło JVA do organizacji ich zgodnie z planem. AVC bardzo docenia JVA za współpracę przy organizacji tych mistrzostw w poważnych sytuacjach związanych z COVID-19.

Teraz, na dzień dzisiejszy, jesteśmy w połowie mistrzostw, ale stoimy przed bardzo poważnym problemem. Nasze mistrzostwa mogą zostać zatrzymane lub odwołane przez rząd Japonii. Władze Japonii stale monitorują nasze działania i mecze w obiektach. Co więcej, władze rządowe w Chibie otrzymały kilku publicznych skarg od obywateli japońskich. Rząd dał nam silne ostrzeżenie, mówiąc, że te mistrzostwa zostaną zatrzymane lub odwołane, jeśli od teraz nie będziemy ściśle przestrzegać przepisów COVID-19.

Jesteśmy w połowie tego turnieju i musimy pomyślnie zakończyć te mistrzostwa. Potrzebujemy waszego wsparcia i pełnej współpracy. Dołożymy wszelkich starań wraz z organizatorem, aby zapewnić lepsze warunki zawodów, zakwaterowania, wyżywienia i organizacji transportu. Prosimy o przestrzeganie COVID19 przez cały czas, bez względu na to, gdzie jesteście.

Proszę wszystkich delegatów drużyn o przekazanie tej ważnej wiadomości waszym zawodnikom i sztabom trenerskim. Wasza współpraca jest bardzo ceniona.”

Eom Han-Joo z Korei, przewodniczący Rady ds. imprez sportowych AVC

Przypomnijmy, że Azjatycka Konfederacja Siatkówki odwołała tegoroczne mistrzostwa Azji kobiet, które miały odbyć się na Filipinach. Turniej ma odbyć się dopiero w maju 2022 roku.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę