Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milena Sadurek: Sezon może być naprawdę ciekawy

Milena Sadurek: Sezon może być naprawdę ciekawy

fot. twitter - Milena Sadurek

Niespodziewanym zwycięstwem Jokera Świecie nad Budowlanymi Łódź rozpoczęła się rywalizacja w TAURON Lidze. – Ten mecze pokazał, że jeszcze dużo muszą pracować. Ale pokazał też, że sezon może być naprawdę ciekawy. Wydaje mi się, że będzie bardziej wyrównany, że sporo takich niespodziewanych wyników się pojawi – powiedziała była rozgrywająca Milena Sadurek.

Pierwszy mecz nowego sezonu za nami i od razu sensacja. Grot Budowlane Łódź – przegrały na własnym parkiecie z beniaminkiem rozgrywek Jokerem Świecie. Jak to skomentować?Milena Sadurek: Mimo porażki Budowlane na pewno pozostają, przynajmniej w moim zestawieniu, kandydatkami do medalu. Przegrały, bo popełniły mnóstwo błędów – w ataku, na zagrywce. Julka Nowicka nie miała najlepszego dnia, zresztą trzeba to powiedzieć o całym zespole. Jest tam kilka dziewczyn z dużymi reprezentacyjnymi aspiracjami. Ten mecze pokazał, że jeszcze dużo muszą pracować. Ale pokazał też, że sezon może być naprawdę ciekawy. Wydaje mi się, że będzie bardziej wyrównany, że sporo takich niespodziewanych wyników się pojawi.

Mistrzem Polski zostanie?

– Na dziś faworyt numer jeden to oczywiście Grupa Azoty Chemik Police. Działacze Developresu SkyRes Rzeszów – drugiej drużyny poprzedniego sezonu zapowiadają, że w tym ma być lepiej, co oznacza, że chcą walczyć o złoto. Grupę kandydatów do medali uzupełniają obie łódzkie drużyny oraz E.Leclerc Moya Radomka Radom.

Radomka?

– Lista transferów w tym klubie jest naprawdę imponująca. Największy z nich – moim zdaniem w ogóle największy w całej lidze – to powrót do Polski, po latach gry we Włoszech Katarzyny Skorupy. Jestem bardzo ciekawa, jak ten powrót wypadnie, ale jednocześnie pewna, że pod jej wodzą zespół z Radomia dołączy do czołowych ekip TAURON Ligi.

Inne transfery warte zauważenia?

– Powrót Jovany Brakocević do Polski. Będzie na pewno dużym wzmocnieniem dla ekipy z Polic, która i tak już była mocna. Jovana poprzedni sezon spędziła w Igor Gorgonzola Novara, ale zna naszą ligę, bo rok grała w Budowlanych, więc nie będzie potrzebować czasu na adaptację. Tej zawodniczki kibicom siatkówki przedstawiać nie trzeba – brąz mistrzostw świata, złoto i srebro mistrzostw Europy i sukcesy klubowe we wszystkich najsilniejszych ligach Starego Kontynentu.

Cała rozmowa Roberta Małolepszego dostępna w serwisie polsatsport.pl.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved