Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski poprowadzi reprezentację Polski – akademicką

Michał Winiarski poprowadzi reprezentację Polski – akademicką

fot. Klaudia Piwowarczyk

Drugi sezon Michał Winiarski jest pierwszym trenerem Trefla Gdańsk. Były reprezentant Polski zbiera pochlebne opinie, a jego o praca w PlusLidze została dostrzeżona również przez działaczy. Jak poinformował w magazynie Polsatu Sport #7Strefa prezes PLS Artur Popko, Winiarski dostanie w tym roku szansę poprowadzenia akademickiej reprezentacji Polski siatkarzy. – Otwiera się przed nim duża siatkówka, jeśli utrzyma taki styl i zaangażowanie. Zawodnicy są bardzo zadowoleni i jest przez nich chwalony – przyznał Popko.

Michał Winiarski i prowadzony przez niego Trefl Gdańsk są aktualnie na 3. miejscu w tabeli PlusLigi. Ponownie więc zespół pod dowództwem byłego kapitana polskiej kadry notuje świetne wyniki na ligowych boiskach. – Na pewno jest trenerskim odkryciem. Myślę, że ma duże perspektywy. W tym roku dostanie szansę poprowadzenia reprezentacji akademickiej. Jest do tego przymierzany i wiem, że wyraził zgodę. Otwiera się przed nim duża siatkówka, jeśli utrzyma taki styl i zaangażowanie – przyznał na antenie Polsatu Sport prezes PLS-u Artur Popko. Dodatkowo pracę z Michałem Winiarskim chwalą sobie jego podopieczni. – Zawodnicy są bardzo zadowoleni i jest przez nich chwalony. Wszystko ma przed sobą. Był asystentem w Bełchatowie, dostał pracę jako pierwszy trener w Treflu i bardzo dobrze mu to wychodzi – powiedział prezes PLS Artur Popko.Michał Winiarski, po zakończeniu kariery zawodniczej, swoją pracę jako trener rozpoczynał w PGE Skrze Bełchatów, gdzie był asystentem Roberto Piazzy, natomiast w czerwcu 2019 roku został pierwszym szkoleniowcem Trefla Gdańsk. Akademicka reprezentacja Polski w 2019 roku wywalczyła ostatnio srebrny medal  na 30. Letniej Uniwersjadzie Neapol 2019. Wtedy zespół prowadził Paweł Woicki, a jego asystentem Daniel Pliński.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved