Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Atak zrobił największą różnicę

Michał Winiarski: Atak zrobił największą różnicę

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę siatkarze z Olsztyna bez straty seta odprawili z kwitkiem zawiercian. – Każdy z nas zagrał na dobrym, równym poziomie i to wystarczyło. Wiedzieliśmy, że nie mają swojego lidera, więc tym bardziej chcieliśmy się zmobilizować na to spotkanie i pokonać zespół z Zawiercia – skomentował po pojedynku atakujący Karol Butryn.

Indykpol AZS Olsztyn po raz drugi w tym sezonie pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie. W sobotnim meczu olsztynianie triumfowali 3:0. – Musieliśmy dobrze zagrać, żeby wygrać to spotkanie. Każdy z nas zagrał na dobrym, równym poziomie i to wystarczyło. Wiedzieliśmy, że nie mają swojego lidera, więc tym bardziej chcieliśmy się zmobilizować na to spotkanie i pokonać zespół z Zawiercia – powiedział Karol Butryn. Olsztynianie wrócili na zwycięską ścieżkę po ostatniej porażce z LUK-iem Lublin. – Wiadomo, że w tym sezonie wygrywamy z teoretycznie mocnymi przeciwnikami, którzy będą walczyć o medale a nie możemy sobie poradzić z teoretycznie słabszymi. Jeżeli chcemy się liczyć w walce o medale, musimy też walczyć z zespołami z dolnej i średniej półki a w tym sezonie bardzo ciężko nam się gra z takimi przeciwnikami – zauważył atakujący.Myślę, że to na pewno nie jest sensacja, bo olsztynianie tutaj u siebie wygrał już ze Skrą i jastrzębianami. Wiedzieliśmy, że będzie się grało bardzo ciężko. Myślę, że mecz w Turcji dużo nas kosztował emocjonalnie. Był on bardzo ważny i tam ponad trzy godziny biliśmy się na ogromnych ładunkach emocjonalnych. W sobotę było dużo zmian świetnie, że chłopaki, którzy weszli, naprawdę powalczyli. Siła fizyczna decydowała o tym, że olsztynianie wyglądali od nas lepiej i zasłużenie wygrali – powiedział po spotkaniu Michał Winiarski. – Praktycznie od początku ligi gramy z dwoma środkowymi, którzy wykonują naprawdę kapitalną robotę i siłą rzeczy też muszą gdzieś się zregenerować. Mimo tego wszystkiego i tak grali dobrze. To nie był problem. Po prostu nie mieliśmy siły ognia w ataku. Atak zrobił największą różnicę, szczególnie po dobrym przyjęciu. Tutaj mieliśmy problem do momentu aż nie wszedł Dulski, który zagrał kapitalne spotkanie – dodał trener.

Za zawiercianami intensywny początek roku. Teraz zespół ten ma nieco czasu na odpoczynek, bowiem ich najbliższe spotkanie zaplanowano na 21 stycznia. We własnej hali podejmą LUK Lublin. –  Myślę, że nie do końca zrealizowaliśmy założenia, które omawialiśmy przed spotkaniem, ale było to bardzo trudne spotkanie. Cieszymy się, że następny mecz będziemy mieć dopiero w sobotę. Czeka nas podróż do Zawiercia i po tym tygodniu niebycia w domu przyda nam się lekki odpoczynek – przyznał szkoleniowiec zawiercian.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę