Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Michał Bąkiewicz: Nie tracić czujności

Michał Bąkiewicz: Nie tracić czujności

fot. www.fivb.org

Znakomicie w mistrzostwach Europy do lat 18 wystartowała reprezentacja Polski pod wodzą trenera Michała Bąkiewicza. Młodzi biało-czerwoni pokonali swoich rówieśników z Czech 3:0.  – To był trudny mecz. Czechy to silny zespół, ma bardzo dobrego szkoleniowca. Pierwsze dwa sety były wyrównane, zacięte, zaś w trzecim znaleźliśmy nasz prawdziwy rytm – powiedział opiekun Polaków.

W sobotnim meczu zacięte były dwa pierwsze sety, w nich Polacy zachowywali więcej zimnej krwi w końcówkach. W trzeciej części meczu przełamali oni rywali i zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia.– To był trudny mecz. Czechy to silny zespół, ma bardzo dobrego szkoleniowca. Pierwsze dwa sety były wyrównane, zacięte, zaś w trzecim znaleźliśmy nasz prawdziwy rytm. Jesteśmy mocnym zespołem, ale musimy być gotowi na to, aby poprawić się w perspektywie kolejnych meczów. W nich także musimy dać z siebie 100% – powiedział Michał Bąkiewicz.

Polacy byli zespołem lepszym w każdym elemencie. Liderem okazał się Jakub Olszewski, zdobywca 11 punktów.  W niedzielę biało-czerwoni odpoczywają, zaś w poniedziałek zagrają z Niemcami, którzy po tie-breaku pokonali Białoruś. Nie będzie to na pewno łatwe spotkanie. – Znajdujemy się na mistrzostwach Europy, więc musimy pokazać to, co mamy najlepsze nie tracąc naszej czujności. Po drugiej stronie siatki mamy wiele zespołów na najwyższym poziomie – przyznał Bąkiewicz.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved