Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Melissa Evans zagra w lidze amerykańskiej

Melissa Evans zagra w lidze amerykańskiej

fot. volleywroclaw / NCAA

Była zawodniczka #VolleyWrocław – Melissa Evans – powraca do gry po kontuzji, której uległa w trakcie sezonie 2022/2023. Atakująca zdecydowała się zagrać w nowej lidze w Stanach Zjednoczonych – Pro Volleyball Federation. Evans została zawodniczką Orlando Valkyries. 

Melissa Evans dołączyła do #VolleyWrocław z North Carolina State University. Polski klub był dla Amerykanki pierwszym profesjonalnym doświadczeniem zawodowym. Niestety sezon okazał się dla niej pechowy. W wyjazdowym meczu przeciwko IŁ Capital Legionovii Legionowo, w ostatnim secie, Evans doznała kontuzji kostki. Po  zabiegu rekonstrukcji więzadła przechodziła w Polsce rehabilitację.

W lutym klub z Wrocławia ogłosił, że kontrakt z Evans został rozwiązany za porozumieniem stron. Zawodniczka zdobyła w biało-zielonych barwach 84 punkty – 78 w ataku (41% skuteczności), 4 zagrywką i 2 blokiem. Następnie atakująca powróciła do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuowała przygotowania do powrotu na boisku. Będzie miała ku temu okazję jako zawodniczka Orlando Valkyries. Ze swoim zespołem weźmie udział w rozgrywkach Pro Volleyball Federation, które mają być pierwszymi profesjonalnymi w Stanach Zjednoczonych.

Czym jest Pro Volleyball Federation?

Pro Volleyball Federation to nowy projekt, który ma na celu sprofesjonalizować siatkówkę w Stanach Zjednoczonych. Profesjonalna liga siatkówki rozpocznie grę w lutym 2024 roku z udziałem światowej klasy zawodniczek i trenerów, w tym kilku najlepszych siatkarek w USA.

Założyciele Pro Volleyball Federation podkreślają, że ich celem jest rozwój tradycyjnego modelu ligowego z systemem meczowym dom-wyjazd, które będą rozgrywane na głównych obiektach sportowych w kraju. Twórcy ligi chcą, aby nie tylko poziom sportowy zawodów stał na najwyższym poziomie. Zapewniają również, że chcą stworzyć najwyższej jakości widowisko okołosportowe dla kibiców.

Poza Melissą Evans, z siatkarek dobrze znanych z polskich parkietów, w Pro Volleyball Federation zagrają: Shelly Stafford (Atlanta Vibe), Nia Grant (Grand Rapids Rise) i Natalia Valentín (Omaha Supernovas).

W rozgrywkach Pro Volleyball Federation zobaczymy również zawodniczki z Kanady (Shainah Joseph), Niemiec (Vanessa Agbortabi), Portoryko (Áurea Cruz) czy Rosji (Polina Shemanova).

Do pierwszego sezonu Pro Volleyball Federation przygotowuje się sześć zespołów: Atlanta Vibe, Columbus Fury, Grand Rapids Rise, Omaha Supernovas, Orlando Valkyries i San Diego.

źródło: inf. własna, provolleyball.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved