Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Medalistka olimpijska zaczyna karierę trenerską

Medalistka olimpijska zaczyna karierę trenerską

fot. FIVB

W 2016 roku Karsta Lowe zdobyła z reprezentacją Stanów Zjednoczonych brązowy medal na igrzyskach olimpijskich, jednak to tylko jedno z wielu osiągnięć tej zawodniczki. Teraz amerykańska atakująca zdecydowała się wspomóc swoim doświadczeniem drużynę siatkarską z Uniwersytetu Południowej Karoliny jako trener-wolontariusz.

Jak większość amerykańskich siatkarek, Karsta Lowe rozpoczęła karierę w drużynie uniwersyteckiej (Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles). Pierwsze zawodowe kroki stawiała w portorykańskim Changas de Naranjito, aby w 2015 roku podpisać kontrakt z Unedo Yamamay Busto Arsizio. W Włoch przeniosła się do Beijing BAW, ale już po roku powróciła do Italii. Przez rok broniła barw Imoco Volley Conegliano, a w poprzednim sezonie reprezentowała  Unet E-Work Busto Arsizio.Na swoim koncie amerykańska atakująca ma mistrzostwo Włoch oraz srebrny medal Ligi Mistrzyń z 2019 roku. Sukcesy odniosła również z reprezentacją USA, w której gra od 6 lat. W 2015 roku zdobyła złoty medal, a rok później srebrny w turnieju Grand Prix. Z kolej rok temu odebrała srebro w Pucharze Świata. Niewątpliwie jej wielkim osiągnięciem jest brązowy krążek z IO w Rio z 2016 roku.

– Cieszymy się, że Karsta została naszym trenerem-wolontariuszem – powiedział Brad Keller, pierwszy trener uniwersyteckiej drużyny siatkówki. – Karsta to imponująca osoba z wielką energią i ucieleśnieniem tego, co to znaczy być profesjonalistą. Jej doświadczenia zarówno na poziomie uniwersyteckim, jak i międzynarodowym będą niezwykle cenne dla naszego zespołu. Z niecierpliwością czekam na rozwój naszych zawodników, którzy będą się od niej uczyć.

Dodajmy, że Karsta Lowe nie rezygnuje jednocześnie z kariery zawodniczej. W najbliższym czasie będzie występować w US Pro League w ramach projektu Athletes Unlimited.

źródło: inf. własna, usctrojans.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved