Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K gr. B: Rumunki z ważnym zwycięstwem, Szwajcaria nadal w grze o awans

ME K gr. B: Rumunki z ważnym zwycięstwem, Szwajcaria nadal w grze o awans

fot. CEV

Reprezentacja Rumunii kobiet pokonała Bośnię i Hercegowinę w grupie B mistrzostw Europy. Rumunki prowadziły w meczu 2:1, ale dopiero po tie-breaku mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Reprezentacja Szwajcarii odniosła ważną wygraną w grupie B. Dzięki pokonaniu Chorwatek 3:1 podopieczne Lauren Bertolacci wyprzedziły Bośnię i Hercegowinę, a także zrównały się punktami z Bułgarią oraz Rumunią, posiadając po sześć punktów.

Mecz od samego początku ułożył się po myśli Bośni i Hercegowiny. Bośniaczki odrzuciły od siatki swoje rywalki, po zbiciu Isanovi prowadziły 7:3. Punkty w bloku dołożyła Lasic było 11:6 dla podopiecznych trenera Stevana Ljubicica Rumunki próbowały przeciwstawić się Bośniaczkom, punktowała Budai-Ungureanu (12:9). Na niewiele się to zdało. Reprezentacja Rumunii miała duże problemy z przyjęciem, seriami traciła punkty, przegrywała 10:21. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Bosković. Ostatecznie po ataku Begic Bośnia i Hercegowina wysoko wygrała set otwarcia w stosunku 25:12.

W drugiej partii spotkania do stanu po 4 obie drużyny grały punkt za punkt. Bozic z Lasic napędziły grę Bośni i Hercegowiny dzięki nim ekipa z Bałkan prowadziła 11:7, a po asie serwisowym Begic 13:8.  Bośniaczki kontrolowały boiskowe wydarzenia, prowadziły 17:14, 21:18. Wówczas do odrabiania strat zerwała się Rumunia. Inneh razem z Buterez wzięły na siebie ciężar gry, punktowały w ataku, Rumunia zmniejszyła straty do jednego punktu, przegrywała 21:22. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały Rumunki, które wygrały 26:24.

Podrażnione takim przebiegiem sytuacji Bośniaczki ruszyły do zdecydowanych ataków, po ataku Bosković prowadziły 7:3. Podopieczne trenera Stevana Ljubicica skuteczniej zagrały na siatce, punktowały w bloku ich przewaga oscylowała wokół czterech punktów (12:8). Bośniaczki stanęły w miejscu co skrzętnie wykorzystały ich przeciwniczki. Przy serii zagrywek Buterez oraz atakach Budai-Ungureanu Rumunki wypracowały sobie dwupunktową zaliczkę 16:14. Jak się później okazało był to zwrotny moment tego seta. Budai-Ungureanu była nie do zatrzymania w ataku, w sukurs przyszła jej Inneh. Bośniaczki miały duże problemy z przyjęciem. Atak Buterez zakończył rywalizację w partii numer trzy.

Czwarta odsłona spotkania była grą o wszystko dla Bośni i Hercegowiny. Do stanu po 6 trwała zacięta rywalizacja. Następnie swoją przewagę zaznaczyły Bośniaczki przy serii zagrywek Isanovic oraz atakach Paradżik odskoczyły na cztery punkty (10:6). Obraz gry uległ zmianie, stroną dyktujkącka warunki gry były Bośniaczki. Rumunki nie były w stanie się im przeciwstawić, myliły się w ataku, przegrywały 12:16. Rozpędzona Bośnia kontrolowała boiskowe wydarzenia. Rumunki po bloku Roman zbliżyły się na dwa punkty, przegrywały 18:20. Na więcej nie było ich stać, atak Lasić sprawił, że o końcowym zwycięstwie musiał decydować tie-break.

W nim przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt. Na zmianie stron boisk prowadziła Bośnia i Hercegowina 8:7. Kolejne akcje tego seta należały do Rumunek. Niezawodna Budai-Ungureanu miała znaczny wpływ w odniesieniu końcowego zwycięstwa.

Bośnia i Hercegowina – Rumunia 2:3
(25:12, 24:26, 21:25, 25:21, 11:15)

Składy zespołów:
BiH: Paradżik (12),  Bożic (4), Isanovic (12), Begic (18), Lasić (14), Boskovic (13),  Ivkovic (libero) oraz Zekic, Radisković, Selimovic, Biberdzic, Stevanović
Rumunia:  Buterez (19), Ioan (3), Inneh (19), Axinte (4), Virlan (1), Budai-Ungureanu (23), Veres (libero) oraz Ariton, Radu, Madei (8), Miclas, Roman, Zadorojnai

Reprezentacja Szwajcarii odniosła ważne zwycięstwo w grupie B. Dzięki pokonaniu Chorwatek 3:1 podopieczne Lauren Bertolacci wyprzedziły Bośnię i Hercegowinę, a także zrównały się punktami z Bułgarią oraz Rumunią, posiadając po sześć punktów.

Chorwatki w pierwszym secie miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok Szwajcarek, przegrywały 4:8. W reprezentacji Szwajcarii punktowała Lengweiler. Z dobrej strony wśród Szwajcarek pokazała się również Matter, było 15:10 dla nich. Podopieczne trenera Bertolacciego kontrolowały boiskowe wydarzenia, przy serii zagrywek  Matter i atakach Storck prowadziły 21:15. Atak Lengweiler zapewnił zwycięstwo Szwajcarkom.

W drugą partię spotkania lepiej weszły Chorwatki, postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich przeciwniczki. Mogła podobać się gra Butigan, ciężar siebie wzięła Mihaljević było 12:6 dla Chorwatek. Role na boisku odwróciły się, Szwajcarki były w odwrocie. Ich gra była czytelna, Chorwatki zdobyły cenne punkty w bloku,. Po punktowym bloku Samadan było 20:13 dla nich. Wspomniana wcześniej Butigan blokiem zamknęła tę część zmagań.

W kolejnej odsłonie meczu na boisku trwała wymiana ciosów do stanu 10:10 żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. Do głosu doszły Szwajcarki po atakach kunzler oraz Storck prowadziły 14:12, a następnie 17:13. W polu zagrywki ręki nie zwalniała wspomniana stork, przewaga Chorwacji wzrosła do sześciu punktów (19:13). Wówczas odpowiedziały Chorwatki, punktowała Butigan, dobrze spisała się Karatović, było 21:16 dla Szwajcarii. Zryw ten okazał się być mocno spóźniony, Storck atakiem zakończyła tego seta.

Helwetki nie dawały za wygraną, Lengweieler pokazała się z dobrej strony w polu zagrywki, Matter dołożyła punkty w ataku było  15:10 dla Szwajcarii. Chorwatki pomimo usilnych starań nie zdołały zniwelować strat. Na prowadzeniu przez cały czas były Szwajcarki. Maihaljević razem z Butigan napędziły grę swojej reprezentacji. W końcówce był remis 24:24. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi. Większa skuteczmnością wykazały się Szwajcarki, które wygrały 26:24.

Chorwacja – Szwajcaria 1:3
(19:25, 25:16, 22:25, 24:26)

Składy zespołów:
Chorwacja: Antunović, Mihaljević (13), Butigan (9), Mlinar (5), Karatovikć (11), Samadan (9), Śtimać (libero) oraz Strize (3), Deak
Szwajcaria: Matter (5), Pierret (4), Sulser (5), Storck (18), Laura Kunzler (5), Lengweiler (10),  Engel (libero) oraz Wassner, Julia Kunzler

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw Europy siatkarek

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved