Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > CEV odkryła karty. Znamy ostatniego organizatora ME 2026 siatkarzy

CEV odkryła karty. Znamy ostatniego organizatora ME 2026 siatkarzy

fot. PressFocus

W poniedziałek poznaliśmy ostatniego ze współgospodarzy mistrzostw Europy siatkarzy w 2026 roku. Zostały nim Włochy, które dołączyły do Rumunii, Bułgarii oraz Finlandii. W Italii rozgrywany był także kontynentalny czempionat w ubiegłym roku.   

Wszystko już jasne

Dotychczas znaliśmy tylko 3 z 4 współgospodarzy mistrzostw Europy siatkarzy w 2026 roku. Najpierw CEV ogłosiła, że turniej mistrzowski odbędzie się w Rumunii oraz Bułgarii, następnie dołączyła do nich Finlandia. Grono organizatorów uzupełniły Włochy. – Decyzja o powierzeniu Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej organizacji tego prestiżowego wydarzenia jest świadectwem naszej udanej współpracy, a jednocześnie jej niezachwianego zaangażowania w rozwój naszego sportu, co sprawiło, że Włoska Federacja Piłki Siatkowej jest wiodącym aktorem w promowaniu i szerzeniu miłości do siatkówki na całym świecie – powiedział prezydent CEV, Aleksandar Boričić.

Przedstawiciele włoskiej siatkówki liczą, że kolejna edycja mistrzostw Europy również będzie wyjątkowa. – Dzięki wsparciu CEV spełniliśmy marzenie – zorganizowaliśmy dwa turnieje mistrzostw Europy w aż dziewięciu miastach, co przeszło do historii naszego sportu. W tym samym duchu współpracy jesteśmy teraz gotowi, aby rozpocząć tę nową, ekscytującą przygodę, dzięki której będziemy starali się pozostawić po sobie dalsze dziedzictwo dla rozwoju siatkówki – powiedział prezes Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej, Giuseppe Manfredi.

Włochy były gospodarzami pierwszych mistrzostw Europy mężczyzn w 1948 r. Od czasu powstania CEV w 1973 r. kraj ten organizował ten turniej w latach 2005 i 2015 ( odpowiednio wraz z Serbią i Czarnogórą oraz Bułgarią), a także ubiegłoroczne bardzo udane zmagania z meczami rozgrywanymi w Bolonii, Perugii, Ankonie, Bari i Rzymie (współgospodarze: Bułgaria, Izrael i Macedonia Północna).

Połowa uczestników już znana

Przypomnijmy, że w mistrzostwach Europy wezmą udział 24 drużyny – czterech współorganizatorów oraz osiem bezpośrednio zakwalifikowanych z ME 2023 (Polska, Słowenia, Francja, Holandia, Serbia, Ukraina, Niemcy i Portugalia), a także kolejnych 12 wyłonionych w kwalifikacjach, które odbędą się latem 2024 i 2025 roku. Zwycięzca mistrzostw Europy w 2026 roku uzyska bezpośredni awans na igrzyska olimpijskie w Los Angeles w 2028 roku.

Zobacz również:
Po 14 latach Polacy ponownie mistrzami Europy

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved