Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rozlosowano grupy mistrzostw Europy. Polki poznały rywalki

Rozlosowano grupy mistrzostw Europy. Polki poznały rywalki

fot. CEV

W piątek w Luksemburgu odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy siatkarek do lat 18. Los sprawił, że biało-czerwone trafiły do grupy greckiej, a o awans do strefy medalowej zagrają między innymi z Turczynkami, Niemkami i Bułgarkami.

 

Polki poznały rywalki w ME

W czwartek rywali w mistrzostwach Europy do lat 18 poznali biało-czerwoni, a w piątek w Luksemburgu odbyło się losowanie grup czempionatu Starego Kontynentu siatkarek do lat 18. Los sprawił, że podopieczne Marcina Orlika trafiły do grupy rozgrywającej swoje mecze w Grecji, a ich rywalkami oprócz współgospodyń turnieju będą również Turczynki, Bułgarki, Niemki, Węgierki, Finki oraz Litwinki. W drugiej grupie znalazły się Rumunki, Włoszki, Serbki, Chorwatki, Belgijki, Słowenki, Holenderki i Hiszpanki.

 

7 meczów do strefy medalowej

Mistrzostwa Europy dziewcząt do lat 18 odbędą się w dniach 1 – 13 lipca. Przypomnijmy, że ich gospodarzami będą rumuński Blaj i grecki Heraklion na Krecie. Rywalizować będzie w nich 16 reprezentacji, które zostały podzielone na dwie grupy. Tak więc w fazie grupowej wszystkie zespoły rozegrają po 7 spotkań, a po dwa najlepsze z każdej z grup awansują do strefy półfinałowej i powalczą o medale. Decydujące mecze odbędą się w Rumunii. Przed dwoma laty w mistrzostwach Europy U17, które odpowiadają obecnemu turniejowi U18 najlepsze okazały się młode Włoszki, które w finale pokonały Turczynki, a podium uzupełniły Niemki.

 

Grupy ME U18 siatkarek:

Grupa I: Rumunia, Włochy, Serbia, Holandia, Słowenia, Belgia, Chorwacja, Hiszpania

Grupa II: Grecja, Turcja, Polska, Bułgaria, Niemcy, Węgry, Finlandia, Litwa

 

Zobacz również
Polki najlepsze w EEVZA i z awansem na ME

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved