Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Poręba: Liczymy, że wrócimy szczęśliwi do domu

Mateusz Poręba: Liczymy, że wrócimy szczęśliwi do domu

fot. www.indykpolazs.pl

Indykpol AZS Olsztyn w sobotę powalczy o podtrzymanie zwycięskiej passy. Olsztynianie wygrali wszystkie grudniowe spotkania i będą chcieli równie udanie wejść w nowy rok. – Miejmy nadzieję, że ta przerwa nie wybije nas z rytmu. Wiadomo, nie było łatwo wrócić po tygodniu nieodbijania, ale to jest normalna sprawa. Wydaje mi się, że jak wejdziemy na świeżości, to będzie nam się grało o wiele łatwiej – powiedział środkowy akademików Mateusz Poręba.

Indykpol AZS Olsztyn wraca do gry po dłuższej przerwie. Olsztynianie przełożyli swój mecz 18. kolejki z GKS-em Katowice na 17 stycznia, przez co mieli ponad dwa tygodnie przerwy od ligowego grania. Swój ostatni mecz akademicy grali 21 grudnia. – Ja sobie nie wyobrażam, żebyśmy nie mieli tej przerwy. Myślę, że większość sportowców woli odpocząć tydzień, spędzić czas z rodzinami, najbliższymi. Takie wolne jest naprawdę bardzo potrzebne. Gdy się wraca, to człowiek czuje się jakby był bogiem, jest rewelacyjnie. Dobrze przygotowaliśmy się do momentu, w którym teraz jesteśmy. Mamy nadzieję, że najbliższe spotkanie będzie udane z naszej strony – powiedział Mateusz Poręba.Przed przerwą olsztynianie wygrali pięć meczów z rzędu, w pokonanym polu zostawiając między innymi mistrza i wicemistrza Polski. – Miejmy nadzieję, że ta przerwa nie wybije nas z rytmu. Wiadomo, nie było łatwo wrócić po tygodniu nieodbijania, ale to jest normalna sprawa. Wydaje mi się, że jak wejdziemy na świeżości, to będzie nam się grało o wiele łatwiej – stwierdził olsztyński środkowy.

7 stycznia o godzinie 14:45 rozpocznie się wyjazdowy pojedynek Indykpolu AZS-u Olsztyn z LUK-iem Lublin. Lublinianie w ostatnim czasie także mają na swoim koncie kilka zwycięstw z rzędu. Po tie-breakach podopieczni trenera Daszkiewicza pokonali kolejno Czarnych Radom, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. W pierwszym spotkaniu pomiędzy AZS-em a LUK-iem w Iławie olsztynianie triumfowali 3:1. Podczas dotychczasowych plusligowych starć tych zespołów za każdym razem zwycięsko z pojedynku wychodzili olsztynianie.– Drużyna z Lublina rozgrywała spotkania w tym czasie, gdy my odpoczywaliśmy, wygrali z zespołami, z którymi też wygrywaliśmy a nie są łatwymi zespołami do grania – ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem. Żeby wygrać z takimi zespołami, trzeba pokazać klasę. Szykuje się bardzo dobre spotkanie i liczymy, że wrócimy szczęśliwi do domu – skomentował Poręba.

W poprzednim sezonie olsztynianie wygrali w Lublinie, ale dopiero po tie-breaku. Akademicy prowadzili wtedy 2:1, jednak rywale zdołali urwać im punkt. – Jak przyjechałem i zacząłem się rozgrzewać, to przypomniał mi się pierwszy raz, gdy średnio się czułem przyjeżdżając tutaj. Teraz wszystko się odwróciło o 180 stopni. Mam nadzieję, że będzie ogień – zakończył środkowy. Obecnie Indykpol AZS Olsztyn mimo zaległego spotkania plasuje się na 8. miejscu z 28 punktami na swoim koncie. Lublinianie są na 10. lokacie i tracą do swoich rywali trzy oczka.

źródło: AZS Olsztyn - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę