Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Kowalski: Wierzymy w to, że ta rywalizacja zakończy się w czterech meczach

Mateusz Kowalski: Wierzymy w to, że ta rywalizacja zakończy się w czterech meczach

fot. Piotr Sumara - PLS

Chociaż wyłoniony został już mistrz I ligi, wciąż trwa walka o brązowy medal. Obecnie w rywalizacji do trzech zwycięstw 2:1 prowadzi BKS Visła Bydgoszcz, który ostatni mecz wygrała 3:0. – Bardzo cieszymy się, że udało nam się zakończyć ten mecz w trzech setach. Teraz z nadzieją zakończenia całej rywalizacji jedziemy do Wrocławia. Mam nadzieję, że uda nam się tam postawić kropkę nad i, zakończyć sezon – przyznał Mateusz Kowalski.

W trzecim meczu rywalizacji o 3. miejsce BKS Visła Bydgoszcz nie dała szans eWinner Gwardii Wrocław. Podobnie jak w pierwszym starciu walki o brązowe medale I ligi bydgoszczanie wygrali 3:0. Czwartkowy mecz w Bydgoszczy był jednak znacznie bardziej jednostronny. Gospodarze wygrywali kolejno do 18, 19 i 13. Podopieczni trenera Ogonowskiego górowali na siatce. Atakowali z aż 63% skutecznością (38% skuteczności zanotowali wrocławianie) i aż 12 razy zablokowali ataki rywali (Gwardia w tym elemencie punktowała zaledwie 2 razy). – Bardzo cieszymy się, że udało nam się zakończyć ten mecz w trzech setach. Teraz z nadzieją zakończenia całej rywalizacji jedziemy do Wrocławia. Mam nadzieję, że uda nam się tam postawić kropkę nad i, zakończyć sezon. Jeśli się nie uda, to będziemy walczyć u siebie. Jednak wszyscy wierzymy w to, że ta rywalizacja zakończy się w czterech meczach – powiedział Mateusz Kowalski. Środkowy po kontuzji Mariusza Marcyniaka wskoczył do pierwszej szóstki. W czwartkowym spotkaniu zdobył 5 punktów.Wrocławianie w czwartek mieli problemy z przyjęciem zagrywek rywali. Pozytywne przyjęcie gwardii to zaledwie 36% a perfekcyjne 20%. Bydgoszczanie zaserwowali również aż 6 asów. – Ja w elemencie zagrywki mam jeszcze dużo do poprawy. Bardzo źle się czuję w tym elemencie od dwóch meczów, nie wiem co się dzieje, ale będziemy dążyć, żeby to poprawić. Cała drużyna zagrywała bardzo dobrze i jeżeli to utrzymamy, to uważam, że uda nam się wygrać – przyznał środkowy.

Dotychczas w walce o 3. miejsce zespoły wygrywały we własnych halach. Jeśli wrocławianie w Orbicie ponownie okażą się lepsi od rywali, to o ostatecznej klasyfikacji zdecyduje piąty mecz, który odbędzie się w Bydgoszczy 13 maja.

źródło: BKS Visła Bydgoszcz - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę