Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matej Kazijski: Sytuacja nie dopuszcza błędów

Matej Kazijski: Sytuacja nie dopuszcza błędów

fot. archiwum

We włoskiej Serie A z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w zespole NBV Werona przełożono spotkanie z Leo Shoes Modena, które miało się odbyć w sobotę (14 listopada). Ostatecznie przeprowadzone testy potwierdziły, że wirusa SARS-CoV-2 ma pięciu zawodników. Kapitan Gialloblù Matej Kazijski podkreślił, że uważa decyzję o przełożeniu spotkania za słuszną. – Podejmowanie ryzyka w niepewnych sytuacjach nie jest inteligentne.

Dwa dni temu klub z Werony poinformował, że pozytywne wyniki testów otrzymali Milan Peslac, Francesco Donati, Federico Bonami, Giulio Magalini i Aleksandr Kimerov. Zdecydowano o przeprowadzeniu kolejnych testów, a według otrzymanych wyników wirus utrzymuje się jeszcze w organizmie Milana Peslaca.Lepiej nie ryzykować zarażenia innych ludzi i jak najbardziej ograniczyć sytuację – podkreślił Matej Kazijski. – Oczywiście to bardzo trudny okres dla wszystkich drużyn. To nie tylko brak meczów, ale także oczekiwania do końca. Zagramy czy nie? Musimy być zawsze gotowi, przygotować się i pracować najlepiej jak potrafimy, a potem pomijać mecz. Ciężko sobie z tym wszystkim radzić psychicznie. Ale okres jest taki, że musimy dołożyć wszelkich starań, aby go przezwyciężyć, bo sytuacja nie dopuszcza błędów. 

Kapitan NBV Werona dodał, że najbardziej żałuje, że zespół traci ciągłość przygotowań. – Musimy trenować najlepiej jak potrafimy, nawet przy wielu nieobecnych zawodnikach i w grupie, która ciągle się zmienia. Na szczęście nic mi nie jest i mam nadzieję, że pozostanę w tym stanie i będę dalej trenować i grać bez przerwy.

źródło: inf. własna, nbv-verona.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved