Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Ziółkowska: Nie należy nas lekceważyć

Marta Ziółkowska: Nie należy nas lekceważyć

fot. Michał Szymański

Jednym z ostatnich spotkań rozgrywanych w 20. kolejce rundy zasadniczej TAURON Ligi była konfrontacja pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz. Przez większość spotkania to podopieczne Piotra Mateli dyktowały warunki na parkiecie. Wywiozły więc z trudnego terenu cenne trzy punkty, które pomogą się jeszcze utrzymać w walce o awans do fazy play-off.

Rzut oka w statystyki łódzko-bydgoskiego starcia pokazuje jasno, że o wygranej Pałacu zadecydowała praca całego zespołu. – Zagrałyśmy bardzo zespołowo i w końcu udało się wygrać na bardzo trudnym terenie. Szkoda, że tak późno, bo jednak jest już na to trochę późno, ale szanse na awans dalej są. Powiedziałyśmy sobie, że będziemy walczyć i naprawdę walczymy, więc mam nadzieję, że będzie tak do samego końca – podsumowała środkowa Marta Ziółkowska.Zespół z Bydgoszczy poniedziałkową wygraną wysłał sygnał, że chce skończyć rundę zasadniczą wśród pierwszej ósemki. Od będącej na ósmej pozycji w tabeli Energi MKS Kalisz dzieli Pałac zaledwie punkt. – Myślę, że ta wygrana to jest taki sygnał. To jest przede wszystkim sygnał dla nas samych, że umiemy grać dobrze, że umiemy to zrobić. Pokazać kibicom, że chcemy, walczymy i nie zwieszamy głów tylko pniemy się cały czas do góry – dodała.

Dość szokująca mogła być dla kibiców oglądających mecz w Łodzi postawa obu drużyn na parkiecie. – Budowlane są w trochę innej sytuacji niż my. My musimy podchodzić do każdego meczu na sto procent i wcześniej nie dawałyśmy zbyt dużo powodów, żeby przeciwnicy się nas bali. Myślę, że pierwsze dwa sety pokazały wyraźnie, że nie należy nas lekceważyć – zauważyła Ziółkowska.

Pałac pokazał się w poniedziałkowym starciu jako zespół silny psychicznie. Przegrany na przewagi trzeci set nie sprawił, że mecz kończył się tie-breakiem. – Byłyśmy wszystkie na tyle nakręcone na ten mecz, że naprawdę nie chciałyśmy grać tie-breaka. Jak wszyscy wiedzą, one rządzą się swoimi prawami, a udało się wygrać za trzy punkty i pokazałyśmy swoją zespołowość. Myślę, że to jest bardzo, bardzo ważne – zakończyła popularna „Zioło”.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved