Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Krajewska: Serce boli, że to już koniec sezonu

Marta Krajewska: Serce boli, że to już koniec sezonu

fot. Michał Szymański

Developres SkyRes Rzeszów przegrał z Grupą Azoty Chemik Police 1:3 w czwartym meczu finału TAURON Ligi i tym samym zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. – Walczyłyśmy, nikt nam nie zarzuci, że odpuściłyśmy, bo naprawdę wierzyłyśmy w to, że możemy to mistrzostwo zdobyć – podkreśliła Marta Krajewska.

O wyniku trzech wcześniejszych spotkań finałowych decydował tie-break. Również ostatni mecz w Policach był wyrównany, jednak Chemik zdołał przypieczętować mistrzostwo Polski. – Ciężko teraz cokolwiek powiedzieć, serce boli, że to już koniec sezonu – przyznała Marta Krajewska, rozgrywająca Developresu.Podopieczne trenera Stephane’a Antigi mogą czuć niedosyt, bowiem wygrały fazę zasadniczą TAURON Ligi i były bardzo blisko zwycięstwa w drugim i trzecim spotkaniu finału. W trzech setach czwartego starcia walczyły z rywalkami jak równy z równym, jednak ostatecznie zdołały ugrać tylko jedną partię. Czwartą odsłonę zdominowały już policzanki. – Walczyłyśmy, nikt nam nie zarzuci, że odpuściłyśmy, bo naprawdę wierzyłyśmy w to, że możemy to mistrzostwo zdobyć – podkreśliła rozgrywająca. Mimo porażki rzeszowianki doceniają wicemistrzostwo. – Cieszmy się ze srebra, bo tak naprawdę chociażby dla mnie to jest pierwsze takie wyróżnienie, pierwszy medal takiej rangi i wewnętrznie jestem przeszczęśliwa, że mamy to srebro – dodała.

Według niej kluczem do zwycięstwa rywalek była ostatnia akcja trzeciego seta, w której Natalia Mędrzyk doskonale obroniła piłkę nogą po ataku Jeleny Blagojević, co pozwoliło policzankom zdobyć punkt i wygrać tę partię. – Wiadomo, że takie akcje, gdzie się piłkę wyciąga nogą, akcje niemożliwe do wygrania, które jednak się wygrywa, bardzo motywują zespół. Myślę, że to zagranie było kluczowe w tym meczu, zmotywowała dziewczyny do następnego seta i tak naprawdę później szły już tylko w górę i ciężko było je zatrzymać – stwierdziła siatkarka. Nie szczędziła również pochwał dla rywalek. – Chemik pokazał bardzo dobrą siatkówkę, w ostatnim secie widziały, że mogą już nas tylko dobić i to zrobiły – zakończyła Marta Krajewska.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę