Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marouf kolejny sezon spędzi jednak w Chinach

Marouf kolejny sezon spędzi jednak w Chinach

fot. Katarzyna Antczak

Ze względu na pandemię koronawiursa w Chinach sezon miał zostać rozegrany bez obcokrajowców. Sytuacja ta uległa jednak zmianie i do Beijing BAIC Motor udał się Saeid Marouf, rozgrywający reprezentacji Iranu.

Przed sezonem 2019/2020 doświadczony irański rozgrywający, Saeid Marouf podpisał kontrakt z Beijing BAIC Motor. W tamtych rozgrywkach oprócz Irańczyka zespół z Pekinu miał w składzie dwóch innych zagranicznych graczy – Kevina Le Roux i Leonardo Leyva. Marouf zdecydował się przedłużyć kontrakt z zespołem. W związku z trwającą pandemią siatkarz nie mógł udać się do Chin. Początkowo włodarze ligi chińskiej zdecydowali, że najbliższy sezon rozegrany zostanie bez zagranicznych graczy. Sytuacja jednak uległa zmianie. Marouf był łączony z włoskimi zespołami, ale ostatecznie sezon rozegra w Chinach. Super Liga rozpocznie swoje rozgrywki w styczniu.Wcześniej w klubie z Pekinu grali między innymi Salvador Hidalgo Oliva, Thhomas Edgar, Taylor Sander, John Gordon Perrin, Kevin Tillie czy Michał Kubiak. Polski przyjmujący do zespołu dołączył na finały w 2018 roku.

Dla Saeida Maroufa występy w Beijing BAIC Motor będą częścią przygotowań do nadchodzącej Ligi Narodów oraz igrzysk olimpijskich w Tokio. Rozgrywający zanim trafił do Chin występował we Włoszech i Rosji, jednak większość kariery spędził w lidze irańskiej. W swoim dorobku ma 3 złote, 3 srebrne oraz jeden brązowy medal mistrzostw Iranu, trzy medale Klubowych Mistrzostw Azji, złoto mistrzostw Rosji i Ligi Mistrzów oraz Puchar Rosji. Wraz z reprezentacją Iranu sięgał między innymi po mistrzostwa Azji i wygrywał igrzyska azjatyckie.

źródło: opr. własne, Teheran Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved