Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Mariusz Soja: Drużyna wciąż się dociera

Mariusz Soja: Drużyna wciąż się dociera

fot. Gwardia Wrocław

Po dwóch kolejkach nowego sezonu II ligi siatkarki AZS-u UMK Toruń mają na koncie po jednej wygranej i przegranej. Oczekiwania są na pewno większe niż w poprzednim sezonie, ale kibiców martwią problemy Sandry Guzowskiej. – Jesteśmy osłabieni i to było mocno widoczne. Niestety, Sandra ma problemy z kolanami, a to przecież nasza zdecydowana liderka, która wnosi do zespołu swoje doświadczenie i jakość gry. Czekamy na decyzję fizjoterapeutów, co dalej, ale problemy z kolanami są dość duże – przyznaje szkoleniowiec torunianek.Przed rokiem toruński beniaminek długo nie miał nic do powiedzenia w II lidze. W drugiej połowie sezonu skład w końcu zdołał się zgrać, co przyniosło upragnione wygrane i utrzymanie. Tym razem rewolucji kadrowej już nie było – w drużynie w dalszym ciągu grają m.in. Sandra Guzowska, Alina Krawczyk, Oliwia Zarębska, czy Dominika Zilz.

Zespół jest wypośrodkowany – są pewne zmiany, jednak wiele zawodniczek zostało– – mówi Mariusz Soja, szkoleniowiec torunianek. –  Jest więc doświadczenie z poprzedniego sezonu, ale i nowe twarze, czyli dziewczyny, które przyszły na UMK na pierwszy rok studiów. Na razie nasza drużyna wciąż się dociera, ale mam nadzieję, że wszystko będzie szło w dobrą stronę. Trzon zespołu z nami został, więc już na początku przygotowań byliśmy na pewnym pułapie zgrania i nie trzeba było w to wkładać aż takiej pracy, jak rok temu. Nowy sezon jest jednak krótszy niż poprzedni, bo teraz mamy nie dwanaście, a dziesięć zespołów. Trzeba więc szybko wymazać z pamięci ostatnią przegraną i bić się o każdy punkt – dodaje.

W pierwszej kolejce torunianki wygrały na wyjeździe 3:1 z UKS-em ZSMS Poznań, za to w ostatnią sobotę uległy u siebie Pałacowi II 0:3. W meczu z bydgoszczankami AZS UMK musiał sobie radzić bez Sandry Guzowskiej. – Jesteśmy osłabieni i to było mocno widoczne. Niestety, Sandra ma problemy z kolanami, a to przecież nasza zdecydowana liderka, która wnosi do zespołu swoje doświadczenie i jakość gry. Czekamy na decyzję fizjoterapeutów, co dalej, ale problemy z kolanami są dość duże. W Poznaniu graliśmy pełnym składem i Sandra zdobyła w ataku szesnaście punktów. W drugiej kolejce jej zabrakło i punktów od razu było mniej. Różnica jest widoczna – przyznaje trener Soja.

źródło: nowosci.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę