Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcus Böhme zawodnikiem VfB Friedrichshafen

Marcus Böhme zawodnikiem VfB Friedrichshafen

fot. Katarzyna Antczak

Znany z gry w barwach Cuprum Lubin, reprezentant Niemiec Marcus Böhme od kilku tygodni trenuje z VfB Friedrichshafen. Obie strony zdecydowały się na podpisanie umowy i od listopada środkowy może już oficjalnie występować w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy. 

Marcus Böhme rozegrał w barwach Niemiec 270 meczów międzynarodowych. W 2009 roku wygrał Ligę Europejską, jest wicemistrzem Europy z 2017 roku i brązowym medalistą mistrzostw świata z 2014 roku. Karierę rozpoczął w SV Preußen Berlin, a następnie reprezentował m.in. SCC Berlin, Fenerbahce Stambuł, Olympiakos Pireus. W latach 2015-2017 występował w Cuprum Lubin.Z VfB Friedrichshafen związał się po raz drugi. Reprezentował ten klub w latach 2009-2012. – Do dziś czule wspominam ten czas – przyznał Böhme. – Zdobyliśmy dwa tytuły mistrzowski i ostatecznie moja międzynarodowa kariera zaczęła się właśnie tutaj.

Po sezonie spędzonym w rosyjskim Dinamo-LO Marcus Böhme prowadził negocjacje z różnymi klubami, jednak nie znalazł odpowiedniej oferty. Podobnie jak wielu innych czołowych siatkarzy, musiał dwa razy pomyśleć i przypomniał sobie swoją dawną miłość – VfB. – Rozmawiałem z trenerem Michaelem Warmem i naprawdę chciałem właśnie tu pozostać w formie – powiedział Böhme. – W końcu pomyśleliśmy, że ja też mogę grać. Dlaczego miałbym to robić gdzieś indziej w momencie, gdy VfB daje mi taką możliwość? 

Pozyskanie Marcusa Böhme to z pewnością dla VfB Friedrichshafen duży plus. Z jednej strony środkowy jest czołowym graczem na arenie międzynarodowej, a z drugiej – szerszy skład to przewaga w czasach pandemii. – Mecze mogą zostać przełożone, a już napięty harmonogram może w końcu być jeszcze bardziej napięty – podkreślił dyrektor zarządzający VfB Thilo Späth-Westerholt. – Nie wiemy, co jeszcze wydarzy się zimą. Dlatego cieszymy się, że Marcus będzie służył pomocą do odwołania.

Co ciekawe w umowie nie zawarto konkretnego terminu jej wygaśnięcia. Thilo Späth-Westerholt wyjaśnił co oznacza określenie „do odwołania”. – Marcus otrzyma od nas akceptację, gdy tylko otrzyma atrakcyjną ofertę. Do tego czasu środkowy będzie dawał z siebie 100% w barwach VfB. – Specjalne sytuacje wymagają czasami specjalnych środków – dodał Böhme. – Dla mnie teraz najważniejsze jest wygrywanie z VfB.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved