Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Maksymilian Granieczny: Ten brąz smakuje nam jak złoto

fot. CEV

Reprezentacja Polski do lat 17 wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. – Chłopaki fantastycznie zagrali mecz o brązowy medal, widać, że pragnęli go bardziej od Włochów. Zrewanżowaliśmy się im za mecz otwarcia, gdzie troszkę zapłaciliśmy frycowe. Walczyli pięknie, a końcówka trzeciego seta to był majstersztyk. Widać było, że serducho mieliśmy przeogromne. Jestem bardzo dumny – przyznał trener Konrad Cop.

Reprezentacja U-17 po przegranym półfinale nie poddała się i w starciu o brązowy medal zrewanżowała się Włochom za porażkę 0:3 na początku mistrzostw. – Na pewno głównym celem i naszym marzeniem, po który tam jechaliśmy, była walka o medale. Łatwo nie było, szczególnie po pierwszym przegranym meczu. Każdy mecz był tak naprawdę o życie i udało się. Na pewno jest lekki niedosyt, bo jak już jest się w czwórce, gra się półfinał, to chce się grać o złoto, ale ten brąz smakuje nam jak złoto – powiedział Maksymilian Granieczny. – Na boisku i jeszcze w szatni, w hotelu cieszyliśmy się godzinami, bo to naprawdę olbrzymi sukces. Praca, jaką wszyscy wykonali, niektórzy przez trzy lata, a inni doszli na ostatni miesiąc przygotowań. Każdy dołożył cegiełkę do tego sukcesu. Do teraz u każdego są uśmiechy na ustach – dodał reprezentant Polski, który został wybrany najlepszym libero turnieju. W drużynie mistrzostw wyróżniony został również środkowy Jakub Nowak.Jak turniej ocenia szkoleniowiec tej reprezentacji? – Na pewno zawsze na takim turnieju średnio się śpi, poziom sędziowania też niestety bardzo falował. Nawet nie wiem za co dostałem kartkę w ostatnim meczu. W samym spotkaniu o medal wyglądało to dobrze. Sporo nerwów, szczególnie w meczu ze Słowenią, gdzie nam się wydawało, chyba że jesteśmy faworytem i wydaje mi się, że w jakiś sposób nas to zgubiło. To była drużyna naprawdę dobra, mieliśmy wideo na ich temat i w grupie nie grali tak dobrze, jak zagrali z nami – przyznał Konrad Cop. – Chłopaki fantastycznie zagrali mecz o brązowy medal, widać, że pragnęli go bardziej od Włochów. Zrewanżowaliśmy się im za mecz otwarcia, gdzie troszkę zapłaciliśmy frycowe. Walczyli pięknie a końcówka trzeciego seta to był majstersztyk. Widać było, że serducho mieliśmy przeogromne. Jestem bardzo dumny, powiedziałem im, że kocham ich za to, jaką drużynę stworzyliśmy, wspólne braterstwo  – dodał.

Udało się ciężką pracą wywalczyć brązowy medal tych mistrzostw Europy i mam nadzieję, że będzie to początek wspaniałej kariery dla wielu z tych zawodników. Na następne lata mam nadzieję, że wielu z nich będzie w reprezentacjach Polski w starszych kategoriach wiekowych. Życzę im zdrowia i powodzenia w ich karierze sportowej – powiedział Stanisław Majkowski, wicedyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę