Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Magda Stambrowska: Nie jesteśmy zadowolone z naszego występu

Magda Stambrowska: Nie jesteśmy zadowolone z naszego występu

fot. cev.eu

Reprezentacja Polski kadetek po bardzo nierównym meczu pokonała Słowację 3:1. Dzięki temu w ostatnim meczu mistrzostw Europy kadetek zagra o 5. miejsce. – Mimo że pokonaliśmy reprezentację Słowacji, nie jesteśmy zadowolone z naszego występu. Mamy nadzieję, że w piątek zagramy znacznie lepszy mecz z Rumunią – powiedziała Magda Stambrowska.

Rywalizacja Polskich kadetek w mistrzostwach Europy dobiega końca. Biało-czerwone nie zaprezentowały się najlepiej na tym turnieju. Podczas rywalizacji grupowej Polki wygrały tylko jeden mecz a przegrały trzy i tylko dzięki lepszemu bilansowi setów zakończyły rywalizację na 3. miejscu w tabeli. W pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 5-8 podopieczne trenera Pecia mierzyły się ze Słowaczkami. Biało-czerwone wygrały ten mecz 3:1, jednak pojedynek nie stał na zbyt wysokim poziomie.Czwartkowe starcie przez obie drużyny grane było falami. Punkty zdobywane były seriami, nie brakowało błędów. Polki w tym meczu zaserwowały 6 asów, myląc się 7 razy (9 asów i 9 błędów rywalek) a ich przyjęcie było na poziomie 49% pozytywnego i 16% perfekcyjnego (u Słowaczek odpowiednio 52% i 11%). Drużyna prowadzona przez trenera Pecia bardzo dobrze grała blokiem, zatrzymała aż 16 ataków rywalek (8 słowackich bloków). Skuteczność obu zespołów w ataku była podobna, Polki atakowały średnio z 32% skutecznością, a ich przeciwniczki z 29% skutecznością.

Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyła Edyta Wacławczyk (17), dwucyfrowy dorobek na swoim koncie zapisały również Julia Lenik (14), Karolina Staniszewska i Magda Stambrowska (obie po 13). Po drugiej stronie siatki najczęściej punktowały Alexandra Fricova (13), Deana Valenctova (11) i Marina Sildiova (10).

W meczu o 5. miejsce Polki zagrają przeciwko Rumunkom. Będzie to drugie stracie tych zespołów w turnieju, podczas fazy grupowej biało-czerwone triumfowały 3:0. – Mimo że pokonaliśmy reprezentację Słowacji, nie jesteśmy zadowolone z naszego występu. Mamy nadzieję, że w piątek zagramy znacznie lepszy mecz z Rumunią – powiedziała Magda Stambrowska. Słowaczkom pozostaje walka o 7. lokatę, ich przeciwniczkami będą Słowenki. Reprezentacja Słowenii w ostatnim meczu rundy grupowej pokonała swoje rywalki 3:0. – Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku i zakończenia meczu. Mamy nadzieję, że chociaż w piątek wygramy ze Słowenią – stwierdziła Alexandra Fricova.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved