Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Nowowsiak: Gra w seniorskiej drużynie Wojskowych była moim marzeniem

Maciej Nowowsiak: Gra w seniorskiej drużynie Wojskowych była moim marzeniem

fot. wksczarni.pl

Maciej Nowowsiak, to nowy libero Cerrad Enea Czarnych Radom. Dla młodego zawodnika będzie to początek przygody z seniorską siatkówką. –  Gra w drużynie Cerrad Enea Czarni Radom jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem oraz motywacją do jeszcze cięższej pracy. Od razu powiem, że nie mam obaw, choć zdaję sobie sprawę, że to będzie gra w siatkarskiej elicie – mówi 19-latek. 

 Maciej Nowosiak dopiero zaczyna seniorską karierę i od razu w tak silnej lidze, jak Plusliga. –  Gra w drużynie Cerrad Enea Czarni Radom jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem oraz motywacją do jeszcze cięższej pracy. Od razu powiem, że nie mam obaw, choć zdaję sobie sprawę, że to będzie gra w siatkarskiej elicie – mówi 19-latek. – Wybrałem Radom, ponieważ już w rozgrywkach młodzieżowych zmieniłem klub macierzysty z Nowego Sącza na RCS Czarnych Radom, wiele nauczyłem się od trenera Sitkowskiego oraz trenera Sawiczyńskiego i gra w seniorskiej drużynie Wojskowych była moim siatkarskim marzeniem  – podkreśla młody libero, który o miejsce w składzie walczył będzie z Mateuszem Masłowskim.

Maciej Nowowsiak dopiero zadebiutuje w PlusLidze, w tym roku ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Atmosfera panująca w hali w Radomiu nie jest mu jednak obca. Teraz jednak poczuje ją z perspektywy boiska. – Wracając ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale na rozgrywki młodzieżowe do Radomia miałem przyjemność bycia na kilku meczach PlusLigi w Radomiu. Z boku można było dostrzec, że w drużynie panuje super atmosfera. Kibice również są z drużyna od początku do końca, to co się dzieje na trybunach jest niesamowite. Bardzo się cieszę, że będę mógł odczuć to wsparcie na własnej skórze – mówi.

źródło: inf. własna, radom.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved