Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Włosi w trzech setach lepsi od Niemców

LN M: Włosi w trzech setach lepsi od Niemców

W drugim dniu rywalizacji w Quezon City reprezentacja Niemiec mierzyła się z Włochami. Podopieczni trenera Winiarskiego nie zdołali urwać nawet seta swoim przeciwnikom. Najbardziej jednostronny był pierwszy set, w kolejnych siatkarze z Niemiec postawili swoim rywalom poprzeczkę znacznie wyżej.

Od początku spotkania to Włosi dyktowali warunki na boisku. Raz za razem ataki kończył Yuri Romano. Dystans szybko się powiększał (5:11). Niemcy nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali (8:15). Pojedyncze zagrania Linusa Webera i Lukasa Maase nie wystarczały, by siatkarze z Niemiec mogli prowadzić wyrównaną walkę z rywalami. Włosi raz za razem obijali blok rywali. Dopiero w końcówce podopieczni trenera Winiarskiego rzucili się do odrabiania strat. Mimo starań Niemcy nie zdołali zniwelować wyraźnego dystansu. Po potrójnym bloku Włosi mieli serię piłek setowych – 24:15. Pierwszą z nich mocnym atakiem obronił Tim Peter. Partię zakończyła zagrywka w siatkę Johannesa Tille.

Druga odsłona od początku również toczyła się po myśli Włochów. Niemcy tym razem nie pozwolili rywalom utrzymać wyraźny dystans i po chwili było już 7:7. W kolejnych akcjach Włosi zaliczyli serię udanych akcji, po zagraniu po bloku w aut Alessandro Michieletto Włosi odskoczyli na 12:9, interweniował trener Winiarski. Wysoką skuteczność utrzymywał Daniele Lavia. Chociaż Włochom zdarzały się błędy, pozostawali na prowadzeniu – 17:15. Zdarzały się przedłużone wymiany, Niemcy starali się ponownie doprowadzić do wyrównania. Reprezentanci Niemiec nie pomagali sobie jednak popełniając liczne błędy w polu zagrywki (22:19). Włosi nie wykorzystali kilku piłek setowych, ale ostatnie słowo należało do Romano.

Włosi od pierwszych akcji trzeciej odsłony grali skuteczniej, po zagraniu z szóstej strefy Michieletto odskoczyli na 10:6. Trener Winiarski sięgał po zmienników. Włosi górowali na siatce, przy stanie 14:7 interweniował szkoleniowiec Niemców. Po przerwie asa dołożył Romano. Po obu stronach siatki zdarzały się chaotyczne wymiany (10:17). Gra Włochów zacięła się, podwójny blok na Michieletto skłonił trenera Giolito do poproszenia o czas (14:17). Po asie Erika Röhrsa Niemcy złapali kontakt punktowy, jednak w kolejnej akcji Michieletto zaatakował już skutecznie (16:18). W dalszej fazie seta Włosi ponownie przejęli inicjatywę. Niemcy poprawili grę na siatce, ale wciąż nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry błędów. Punkt na wagę zwycięstwa siatkarze z Włoch zdobyli blokiem.

Niemcy – Włochy 0:3
(16:25, 21:25, 22:25)

Niemcy: Fromm (4), Reichert (3), Zimmermann (1), Krage (2), Weeber (14), Maase (7), Zenger (libero) oraz Tille, Röhrsa (2), Krick (5), Brand (1) i Peter (1)
Włochy: Michieletto (8), Giannelli (1), Galassi (11), Lavia (9), Romano (13), Anzani (9), Balaso (libero) oraz Pinali