Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Włosi w trzech setach lepsi od Niemców

LN M: Włosi w trzech setach lepsi od Niemców

fot. Klaudia Piwowarczyk

W drugim dniu rywalizacji w Quezon City reprezentacja Niemiec mierzyła się z Włochami. Podopieczni trenera Winiarskiego nie zdołali urwać nawet seta swoim przeciwnikom. Najbardziej jednostronny był pierwszy set, w kolejnych siatkarze z Niemiec postawili swoim rywalom poprzeczkę znacznie wyżej.

Od początku spotkania to Włosi dyktowali warunki na boisku. Raz za razem ataki kończył Yuri Romano. Dystans szybko się powiększał (5:11). Niemcy nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali (8:15). Pojedyncze zagrania Linusa Webera i Lukasa Maase nie wystarczały, by siatkarze z Niemiec mogli prowadzić wyrównaną walkę z rywalami. Włosi raz za razem obijali blok rywali. Dopiero w końcówce podopieczni trenera Winiarskiego rzucili się do odrabiania strat. Mimo starań Niemcy nie zdołali zniwelować wyraźnego dystansu. Po potrójnym bloku Włosi mieli serię piłek setowych – 24:15. Pierwszą z nich mocnym atakiem obronił Tim Peter. Partię zakończyła zagrywka w siatkę Johannesa Tille.Druga odsłona od początku również toczyła się po myśli Włochów. Niemcy tym razem nie pozwolili rywalom utrzymać wyraźny dystans i po chwili było już 7:7. W kolejnych akcjach Włosi zaliczyli serię udanych akcji, po zagraniu po bloku w aut Alessandro Michieletto Włosi odskoczyli na 12:9, interweniował trener Winiarski. Wysoką skuteczność utrzymywał Daniele Lavia. Chociaż Włochom zdarzały się błędy, pozostawali na prowadzeniu – 17:15. Zdarzały się przedłużone wymiany, Niemcy starali się ponownie doprowadzić do wyrównania. Reprezentanci Niemiec nie pomagali sobie jednak popełniając liczne błędy w polu zagrywki (22:19). Włosi nie wykorzystali kilku piłek setowych, ale ostatnie słowo należało do Romano.

Włosi od pierwszych akcji trzeciej odsłony grali skuteczniej, po zagraniu z szóstej strefy Michieletto odskoczyli na 10:6. Trener Winiarski sięgał po zmienników. Włosi górowali na siatce, przy stanie 14:7 interweniował szkoleniowiec Niemców. Po przerwie asa dołożył Romano. Po obu stronach siatki zdarzały się chaotyczne wymiany (10:17). Gra Włochów zacięła się, podwójny blok na Michieletto skłonił trenera Giolito do poproszenia o czas (14:17). Po asie Erika Röhrsa Niemcy złapali kontakt punktowy, jednak w kolejnej akcji Michieletto zaatakował już skutecznie (16:18). W dalszej fazie seta Włosi ponownie przejęli inicjatywę. Niemcy poprawili grę na siatce, ale wciąż nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry błędów. Punkt na wagę zwycięstwa siatkarze z Włoch zdobyli blokiem.

Niemcy – Włochy 0:3
(16:25, 21:25, 22:25)

Składy zespołów:
Niemcy: Fromm (4), Reichert (3), Zimmermann (1), Krage (2), Weeber (14), Maase (7), Zenger (libero) oraz Tille, Röhrsa (2), Krick (5), Brand (1) i Peter (1)
Włochy: Michieletto (8), Giannelli (1), Galassi (11), Lavia (9), Romano (13), Anzani (9), Balaso (libero) oraz Pinali

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę