Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LN M: Polacy nie dali żadnych szans Bułgarom

LN M: Polacy nie dali żadnych szans Bułgarom

fot. FIVB

Reprezentacja Polski odniosła szóstą wygraną w rozgrywanym w Rimini turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwoni zmierzyli się w środowy wieczór z Bułgarami, którym nie dali zbyt wielu szans. Przewaga Polaków od początku do końca meczu była ogromna. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Vitala Heynena obronili pozycję lidera klasyfikacji. W czwartek ich rywalami będą Holendrzy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Bułgarzy, którzy od razu wyszli na dwupunktowe prowadzenie po autowym ataku Łukasza Kaczmarka. Z pomocą przyszła Polakom zagrywka Wilfredo Leona, dzięki której wynik szybko wskazał na remis (2:2). Zrehabilitował się także atakujący biało-czerwonych i po chwili to właśnie oni mieli o dwa oczka więcej (7:5). W połowie seta asa dołożył jeszcze Bartosz Bednorz, co w połączeniu z autowym atakiem Radoslawa Parapunowa przełożyło się na czteropunktowe prowadzenie Polski (16:12). Nie był to koniec punktów zdobytych zagrywką, gdyż w polu serwisowym świetnie spisał się Norbert Huber (18:13). Natomiast reprezentanci Bułgarii nie pomagali sobie popełniając błędy własne. W pierwszej odsłonie obyło się więc bez niespodzianek i to Polska triumfowała po ataku w siatkę Parapunowa (19:25).Świetnie otworzył drugą partię Jakub Kochanowski. Po jego punktowych blokach Polska od razu wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Dobrze spisywał się także Bednorz i na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni mieli już o pięć oczek więcej od przeciwników (8:3). Przyjmujący powiększył jeszcze tę przewagę, gdy dołożył punktową zagrywkę. Za to Bułgarzy nie potrafili uniknąć błędów własnych (5:12). Dzięki temu Polacy mogli grać już w pełni swobodnie, co potwierdził jedynie ich punktowy blok (20:11). Asa dołożył jeszcze Leon i po chwili biało-czerwoni cieszyli się z kolejnej wygranej, o której przesądziła zepsuta zagrywka Bułgarów (15:25).

Początek trzeciego seta także należał do reprezentacji Polski. Po ataku Leona biało-czerwoni wyszli od razu na trzypunktowe prowadzenie. Do tego dołożyli skuteczne bloki i na pierwszej przerwie technicznej mieli już o pięć oczek więcej (8:3). W dodatku, ręki na zagrywce nie zamierzał wstrzymywać Kaczmarek (10:3). Asem popisał się także Fabian Drzyzga, dzięki czemu przewaga Polski była miażdżąca (15:6). Szczególnie, że bezbłędnie spisywał się atakujący biało-czerwonych. Do tego doszła jeszcze punktowa zagrywka Kochanowskiego, która pozwoliła Polakom w pełni bawić się grą w końcówce. Całe spotkanie zakończyło się więc pewnym zwycięstwem reprezentacji Polski po błędzie serwisowym przeciwników (12:25).

Polska – Bułgaria 3:0
(25:19, 25:15, 25:12)

Składy zespołów:
Polska: Kaczmarek (12), Leon (9), Drzyzga (1), Kochanowski (8), Bednorz (14), Huber (11), Wojtaszek (libero) oraz Muzaj
Bułgaria: Kolew, Seganow (1), Petrow (9), Asparuchow (8), Kartew (2), Parapunow (7), Iwanow W. (libero) oraz Karjagin (3), Stankow, Ljuckanow i Iwanow S.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę