Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN M: Argentyna pokonała Serbię

fot. FIVB

Dorobek Argentyny w tegorocznej Lidze Narodów jest całkiem niezły, bo przed meczem z Serbami mieli oni pięć zwycięstw, choć raczej z zespołami niżej notowanymi. W pierwszym czwartkowym spotkaniu to Serbowie byli faworytami, ale niespodziewanie trzy punkty powędrowały na konto siatkarzy z Ameryki Południowej, którzy wygrali ten mecz bez straty seta.

Początek spotkania okazał się wyrównany. Dopiero skuteczny kontratak Serbów przed pierwszą przerwą techniczną pozwolił im wyjść na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Umocnili się na nim, gdy przeciwnicy popełnili błąd dotknięcia siatki oraz błąd ataku (10:14). Argentyńczycy nie byli w stanie wyeliminować pomyłek ze swojej gry także w dalszej części seta. Dopiero w końcówce popracowali blokiem i po ataku Agustina Losera zbliżyli się na dwa oczka (18:20). Po ataku w aut Marko Ivovicia znaleźli się na prowadzeniu i to oni triumfowali w pierwszej odsłonie po swoim skutecznym bloku (27:25).Drugą partię lepiej rozpoczęli Argentyńczycy, którzy po punktowej zagrywce Matiasa Sancheza mieli już o dwa oczka więcej (3:1). Serbowie pograli jednak blokiem i szybko zmienili przeciwników na prowadzeniu (5:3). Od tej pory trwała walka punkt za punkt, podczas której raz jedna, a raz druga drużyna była o oczko lepsza. Przerwał ją dopiero skuteczny atak Bruno Limy, a po autowym ataku przeciwników Argentyna miała już czteropunktową przewagę (14:10). Za to Serbowie nie pomagali sobie, popełniając błędy własne w końcówce, przez co musieli się pogodzić z porażką w kolejnym secie (20:25).

Na początku kolejnej odsłony powróciła wyrównana walka. Nie przerwał jej nawet as serwisowy Pavle Pericia (12:11). Serbom udało się nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie, ale po bloku Argentyńczyków i punktowej zagrywce Ezequiela Palaciosa to oni mieli o oczko więcej (16:15). Powalczyli jeszcze w końcówce i po zaciętej akcji z wystawą zza band to Argentyna znalazła się na dwupunktowym prowadzeniu (21:19). Wyrównanej gry nie zabrakło także później i kolejny raz musiała decydować gra na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej Argentyńczycy, którzy zakończyli mecz asem serwisowym (26:24).

Argentyna – Serbia 3:0
(27:25, 25:20, 26:24)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę