Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: ŁKS Commercecon awansował do fazy grupowej

LM: ŁKS Commercecon awansował do fazy grupowej

Siatkarki ŁKS-u Commercecon musiały w Kamniku postawić kropkę nad „i”, żeby zagrać w fazie grupowej tegorocznej Ligi Mistrzyń. Łodziankom wystarczyły do awansu dwa wygrane sety i tak naprawdę ich rozstrzygnięcie na swoją korzyść to był obowiązek Wiewiór. Podopieczne Guiseppe Cuccariniego nie zadowoliły się jednak minimum i wygrały cały mecz.

Po dwóch pierwszych wygranych partiach, oznaczających awans ŁKS-u, Wiewióry się rozprężyły i pozwoliły grać swobodnie gospodyniom, które pokazały się w trzecim secie z dobrej strony i go wygrały, później jednak wszystko wróciło do normy i to łodzianki zamknęły mecz w czwartej odsłonie.

Mecz lepiej rozpoczęły łodzianki, które po punkcie zdobytym przez Britt Bongaerts prowadziły już 5:2. Gospodynie szybko jednak wróciły do gry i doprowadziły do remisu. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie mogła zdobyć większej przewagi. W zespole Calcitu wyróżniała się Eva Zatković, w ŁKS-ie skutecznie grała Aleksandra Wójcik. Łodzianki odskoczyły na moment po błędach rywalek na dwa punkty, ale szybko dostały dogonione. Po ataku, a potem skutecznym bloku Katarzyny Zaroślińskiej-Król łodzianki prowadziły 18:16 i nie oddały już prowadzenia do końca seta. Po ataku swojej kapitan ŁKS miał piłkę setową przy stanie 24:22, a po chwili as serwisowy Katariny Lazović zakończył tego seta.

Pierwsze piłki drugiej partii należały do gospodyń (3:1), ale Ełkaesianki szybko przejęły inicjatywę i już przy stanie 3:6 po bloku Britt Bongaerts trener Calcitu przerwał grę. Po powrocie na boisko, słoweński zespół szybko odrobił straty i przy stanie 7:7 o przerwę poprosił trener Giuseppe Cuccarini. Wynik znów oscylował wokół remisu, w zespole z Łodzi Ana Kalandadze zastąpiła Katarinę Lazović. Gdy Calcit po atakach Andelki Radiśković odskoczył na dwa punkty (14:12), trener Cuccarini po raz drugi przywołał swój zespół do ławki. Zmienił również rozgrywającą, dając szansę Aleksandrze Pasznik. Łodzianki odrobiły straty dzięki dobrym zagrywkom Nadji Ninković, a gdy zablokowały Radiśković, wyszły na prowadzenie 19:18. W końcówce świetne ataki Lazović i doskonała gra w bloku Klaudii Alagierskiej dały łodziankom piłkę setową przy stanie 24:20. Calcit wygrał jeszcze dwie wymiany, ale skapitulował przy kolejnym ataku serbskiej przyjmującej ŁKS-u. Tym samym brązowe medalistki mistrzostw Polski zapewniły sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Trzeci set rozpoczął się od małego zamieszania ze składem ŁKS-u, ale błąd szybko został naprawiony. Na boisku pojawiła się Joanna Pacak, pozostały na nim Aleksandra Pasznik i Ana Kalandadze. Ełkaesianki popełniały jednak sporo błędów i Calcit odskoczył na kilka punktów (9:5). Po punktowym plasie Evy Zatković było już 14:7 dla gospodyń i o przerwę poprosił trener Cuccarini. Wyraźnie rozluźnione wywalczonym awansem łodzianki grały słabo, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Skuteczna była Zatković, na środku siatki coraz lepiej spisywała się Lucille Charuk (21:13). Ostatecznie Calcit wygrał tego seta do 17 i podtrzymał swoje szanse na wygraną w meczu.

W czwartym secie na boisko wróciła Britt Bongaerts, pozostała na nim Joanna Pacak. ŁKS wykorzystując błędy rywalek i swoje skrzydłowe szybko wyszedł na prowadzenie 8:4. Nie do przejścia na siatce była Joanna Pacak, która zdobyła kolejne dwa punkty dla swojej drużyny i przy stanie 4:11 trener Aljosa Jemec wykorzystał już drugą przerwę. Polski zespół utrzymywał sporą przewagę (17:10), jednak znów w szeregi ŁKS-u wkradło się rozluźnienie. Po trzech punktach z rzędu dla rywalek trener Cuccarini przerwał grę. Calcit zbliżył się jeszcze na dystans czterech punktów (16:20), potem jednak przypomniała o sobie Aleksandra Wójcik (17:23). Seta i mecz zakończył atak z drugiej linii Katariny Lazović i ŁKS wygrał rewanżowy mecz kwalifikacji Ligi Mistrzyń 3:1.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Calcit Kamnik – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(22:25, 22:25, 25:17, 17:25)

Calcit: Pogacar (1), Brulec Kostic (15), Zatkovic (17), Charuk (12), Radiskovic (8), Guiggi (3), Janezic (libero) oraz Marusic P. (1), Marusic S. , Jerala (4), Vovk (1)
ŁKS: Wójcik (12), Lazović (11), Ninković (8), Bongaerts (2), Alagierska (6), Zaroślińska-Król (19), Saad (libero) oraz Kalandadze (1), Pasznik (1), Strasz (libero), Pacak (6)