Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K, gr. A: Druga wygrana Savino, 19 punktów Stysiak

LM K, gr. A: Druga wygrana Savino, 19 punktów Stysiak

fot. savinodelbenevolley.it

W grupie A Ligi Mistrzyń drugie zwycięstwo odniósł zespół Savino Del Bene Scandicci, a Magdalena Stysiak zanotowała na swoim koncie 19 „oczek” i była najlepszej punktującą zawodniczką swojej ekipy. W drugim dniu turnieju włoski zespół pokonał 3:1 SSC Palmberg Schwerin, chociaż po pierwszym secie wydawało się, że ekipa z Niemiec może pokusić się o niespodziankę. Ostatecznie jednak tylko w pierwszej partii zespół Felixa Koslowskiego postawił się rywalkom z Italii.

Zespół ze Scandicci zdecydowanie lepiej radził sobie w bloku, punktując w tym elemencie aż 17 razy. Rywalki punktowy blok postawiły 10 razy. Savino zanotowało na swoim koncie 11 asów serwisowych, podczas gdy SSC Palmberg 6. Skuteczność w ataku obu drużyn nie stała na bardzo wysokim poziomie, włoski team zanotował 36%, zaś niemiecki 30%. Co ciekawe na dużo wyższym poziomie było przyjęcie po stronie SSC Palmberg (63%).Najlepiej punktującą zawodniczką niemieckiej drużyny była Gréta Szakmary, która wywalczyła 14 „oczek”. Po drugiej stronie siatki 19 punktów dla swojej ekipy zdobyła Magdalena Stysiak. Polka zanotowała na swoim koncie 1 punkt z zagrywki, 3 blokiem i 15 w ataku, a jej skuteczność w tym elemencie wyniosła 34%,

Przede wszystkim było to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ wygraliśmy z zespołem, który bardzo dobrze rozpoczął mecz – powiedział po meczu Massimo Barbolini, szkoleniowiec Savino Del Bene. –  Pierwszy set w ich wykonaniu był bardzo dobry, świetnie zagrywały i dużo broniły. Moje zawodniczki zagrały dzisiaj dobrze i jestem szczęśliwy, ponieważ widzę w nich taki zespół, jakbym chciał widzieć zawsze. To było świetne widzieć je grające tak dobrze.

SSC Palmberg Schwerin – Savino Del Bene Scandicci 1:3
(25:19, 19:25, 20:25, 21:25)

Składy zespołów:
SSC Palmberg: Szakmary (14 pkt.), Alsmeier (10), Spelman (10), Barfiel (8),  Imoudu (3), Ambrosius (5), Pogany (libero) oraz Stoltenborg (1), Jatzko (1), Nestler, Agost (2) i Luttikhis (4)
Savino Del Bene: Stysiak (19), Malinov (9), Popovic (5), Pietrini (18), Lubian (7), Courtney (15), Bosetti  (libero) oraz Markovic, Drewniok (1) i  Camera

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved